Koronawirus

Koronawirus w Żorach

Jest pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w Żorach. Ponadto są 42 osoby objęte kwarantanną. Są to osoby, które wróciły zza granicy.

Komunikat ze strony Urzędu Miasta

Szanowni Państwo, informujemy, że aktualnie (stan na 19.03.2020 r. godz. 7:30) w Żorach 42 osoby podlegają kwarantannie. Są to mieszkańcy naszego miasta, którzy wrócili do kraju zza granicy. Wśród osób podlegających kwarantannie potwierdzono jeden przypadek zarażenia koronawirusem.
Informujemy, że osoba ta przebywała w ostatnich dniach w izolacji i miała kontakt jedynie z własnym dzieckiem, które także objęte było kwarantanną. Dziecko, choć przebywało w mieszkaniu z osobą dorosłą – gdzie odbywano kwarantannę – nie zostało zarażone. Osoby te są w stałym kontakcie z sanepidem oraz znajdują się pod opieką szpitala zakaźnego w Raciborzu.

Obecnie w kraju mamy 325 osób zakażony, 5 osób zmarło a jedna osoba została wyleczona.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Biuro JSW Previous post JSW wesprze szpitale w walce z koronawirusem
Wypadek BMW Next post Niepomyślne testy BMW w Jejkowicach

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds