szpital rybnik

Szpital w Rybniku dostał prawie 100 tys. złotych

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku otrzymał 95 tysięcy złotych od Fundacji PGE Energia Ciepła. Na co przeznaczy pieniądze?

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Fundacja PGE Energia Ciepła, nadzorowana przez spółkę PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, przekazała w czwartek Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznego nr 3 w Rybniku 95-tysięczną darowiznę. Pieniądze trafią na zakup środków ochrony indywidualnej dla pracowników szpitala.

Jak powiedziała prezes spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, Wioletta Czemiel-Grzybowska:

Chylimy czoła przed całym personelem medycznym za codzienne poświęcenie. Mamy nadzieję, że pieniądze, które dziś przekazujemy, pomogą szpitalowi, ale także nam wszystkim, przejść bezpiecznie przez ten trudny okres.

Prezes podkreśliła także, że Grupa PGE nigdy nie była obojętna na to, co dzieje się w otoczeniu jej zakładów. Przekazane przez fundację środki będą przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej pracowników rybnickiego szpitala. Będą to między innymi specjalistyczne maseczki, rękawiczki oraz środki do dezynfekcji.

Co więcej, przed dwoma laty fundacja przekazała 250 tys. zł szpitalowi w Wodzisławiu Śląskim. Pieniądze przeznaczono na stworzenie nowego zaplecza zabiegowego pod zabiegi operacyjne i pracownie zabiegowe, szczególnie chirurgii onkologicznej jamy brzusznej. Dodatkowo we wrześniu zeszłego roku rybnicki szpital dostał od fundacji 150 tys. zł na utworzenie Pracowni Elektroterapii i Elektrofizjologii.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Źródło: Portal Samorządowy
Zdjęcie: Szpital w Rybniku

logo towarzystwo św. brat albert Previous post Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta prosi o wsparcie
Podcast Subregionu Zachodniego Next post Podcast Subregionu Zachodniego- Mateusz Marcol