W Kuźni Raciborskiej bez przewodniczącego rady!

W Kuźni Raciborskiej bez przewodniczącego rady!

Od wtorku 21 lipca Kuźnia Raciborska jest bez przewodniczącego Rady Gminy. Szykują się też wybory uzupełniające do Rady. Wszystko za sprawą rezygnacji Radosława Kasprzyka

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

We wtorek 21 lipca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Gminy w Kuźni Raciborskiej. Doszło do niej do zaskoczenia gdyż z funkcji przewodniczącego rady zrezygnował Radosław Kasprzyk.

Sam przewodniczący zawnioskował o rozszerzenie porządku obrad o punkt o wprowadzenie uchwały w sprawie jego rezygnacji z piastowanej funkcji. Uchwała została podjęta a sesje poprowadził już wiceprzewodniczący Gerard Depta.

Powodem rezygnacji jest objęcie przez byłego już przewodniczącego stanowiska prezesa w Gminny Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Potwierdził to w rozmowie z portalem nowiny.pl sam zainteresowany

Burmistrz uznał, że to nowe spojrzenie jest potrzebne. Kiedy otrzymałem propozycję, troszeczkę się z nią szarpałem, ale znając gminę i jej potrzeby oraz to przedsiębiorstwo, dużo łatwiej mi będzie, niż komukolwiek nowemu, żeby pewne rzeczy przyspieszyć – wyjaśnia.

Radosław Kasprzyk będzie musiał również zrezygnować z funkcji radnego, którą pełnił około 10 lat. Zgodnie z ustawą o samorządzie nie można łączyć tego typu stanowisk z funkcją radnego. W związku z tym wojewoda śląski będzie musiał rozpisać wybory uzupełniające.

Więcej w lokalsi.net

Zawodnik Stali Kuźnia Raciborska wziął udział w treningach z Korony Kielce

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Antoni Kidyński