Mapa CPK

Zgłoś uwagi do planów linii szybkich kolei i uratuj swoją gminę!

Trwają nadal prace nad liniami szybkiej kolei przez Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o. Do 31 lipca można składać uwagi do projektu.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Jak poinformował wczoraj Urząd Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny wpłynęło pismo Spółki Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o., adresowane do Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, dotyczące konsultacji przebiegu linii kolejowej na odcinku Katowice – Jastrzębie Zdrój – granica RP – Ostrawa.

Pismo do pobrania

Spółka CPK wskazała warianty przebiegów projektowanej linii kolejowej, m.in. w części Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny (Szczejkowice, Palowice – w tym teren Pojezierza Palowickiego, Bełk, Dębieńsko).

O planach CPK informowaliśmy już wcześniej tutaj. Jak wynika z planów jedna z projektowanych linii (prowadząca z Katowic do Czech) ma przebiegać przez nasz subregion. Konkretnie przez Czerwionkę-Leszczyny, Żory, Jastrzębie-Zdrój i gminę Godów. Na stronie CPK widnieją mapy z zaznaczonymi wariantami przebiegu linii. Jednym z mankamentów projektu jest to, że nie uwzględnia on Miejscowych Planów Zagospodarowania Gmin.

Szczególne emocje wywołuje to w Gminie Czerwionka-Leszczyny, która zostania przecięta linią na dwie części. Jakby tego było mało zaplanowano ją przez najbardziej atrakcyjne rekreacyjnie części miasta. Linia miałaby biec przez wzgórze Ramża czy malownicze pojezierze palowickie.

Urząd Gminy zachęca mieszkańców do składania uwag i opinii w tej sprawie. Im więcej negatywnych opinii tym większa szansa zablokowania tego pomysłu. Niestety wiele wątpliwości budzi termin na składanie takich uwag. Należy je przesyłać do 31 lipca 2020 roku.

Uwagi/sugestie/opinie dotyczące wariantów projektowanej linii kolejowej należy zgłaszać na adres: [email protected]  w terminie do 31 lipca 2020 r. Osobą do kontaktu ze strony CPK w przedmiotowej sprawie jest p. Dariusz Mańkowski.

Dokument z określeniem korytarzy dla nowych inwestycji dostępny jest pod adresem:

https://www.cpk.pl/pl/inwestycja/ssl

Prezentacja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Elektrownia Rybnik Previous post Czy Elektrownia Rybnik przetrwa?
Policja patrole Next post Więcej policyjnych patroli w Raciborzu