Suczka Kira uratowała zaginioną 83-latkę

Zakończyły się poszukiwania 83-letniej kobiety, która po zmroku oddaliła się ze szpitala w Rybniku. Z uwagi na pogarszające się warunki pogodowe, do akcji zaangażowany został przewodnik z suczką o imieniu Kira, z rybnickiej komendy. Szczęśliwie, po około 2 godzinach poszukiwań, suczka znalazła zaginioną w rejonie lądowiska dla helikopterów.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


3 lutego, około godziny 21.00, dyżurny rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że ze szpitala w Rybniku oddaliła się 83-latka. Kobieta cierpi na demencję starczą i wymaga hospitalizacji. Wcześniej starsza pani trafiła na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Nikt nie wiedział jednak, w którą stronę się oddaliła, dlatego powiadomieni o zaginięciu rybniccy policjanci natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą.

Z uwagi na niską temperaturę i realne zagrożenie życia zaginionej, w akcję zaangażował się przewodnik z psem służbowym z rybnickiej komendy. Mundurowi sprawdzali wszystkie ulice w rejonie szpitala, a także dworce autobusowe oraz przewoźników taksówek. Po godzinie 23:00 przewodnik psa, aspirant Szymon Wieczorek, poinformował, że suczka Kira odnalazła kobietę w rejonie lądowiska dla helikopterów. Kobieta leżała na ziemi i, jak się okazało, nie potrafiła się ruszać. Ostatecznie funkcjonariusze wezwali pogotowie, które zabrało 83-latkę do szpitala.

Kira wraz ze swoim przewodnikiem nie po raz pierwszy wykazali się znakomitymi umiejętnościami i profesjonalizmem. Warto podkreślić, że w 2018 roku policyjny duet uratował niedoszłego samobójcę. Kira szybko podjęła trop, a następnie doprowadziła przewodnika do nieczynnej studni, w której siedział zdesperowany mężczyzna z pętlą założoną na szyi. W czasie wolnym od służby aspirant Szymon Wieczorek również niesie pomoc wraz z czworonogiem. Pomaga mu pies Heban, jego prywatny pupil, który podobnie jak suczka Kira jest bardzo dobrze wyszkolony.

Źródło: KMP Rybnik

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Mieszkał w namiocie. Pomogli policjanci

Przetrzymywał w domu 850 działek narkotyków

budowy sieci gazowej Previous post Informacja dla mieszkańców Radlina w sprawie budowy sieci gazowej
rajdy w Dębieńsku Next post Niekończące się rajdy w Dębieńsku