Mieszkał w namiocie. Pomogli policjanci

Profilaktycy z rybnickiej komendy wraz ze streetworkerem z Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku dotarli do bezdomnego mężczyzny, który od dłuższego czasu mieszkał w namiocie. Dzięki wspólnym staraniom, funkcjonariusze przewieźli 67-letniego mężczyznę do schroniska.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Urokliwa, biała i mroźna zima, która pojawiła się w Polsce ku uciesze dzieci, ma jednak także smutne oblicze. Policjanci podkreślają, że to szczególnie trudny i groźny okres dla osób bezdomnych, samotnych i nieporadnych życiowo. Co za tym idzie, osoby takie zdane są nierzadko tylko na siebie. W rezultacie szukają schronienia gdziekolwiek się da.

W okresie zimowym asp. Angelika Strzebińczyk wraz z sierż. Kamilem Kazkiem każdego dnia sprawdzają potencjalne miejsca przebywania bezdomnych. Pustostany, dworce czy ogródki działkowe to najczęstsze kryjówki potrzebujących pomocy. Policjanci przeprowadzili kontrolę z Dariuszem Piotrowskim – streetworkerem z Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku. Dzięki ich wspólnej pracy 67-letni mężczyzna, który od dłuższego czasu mieszkał w namiocie, został przewieziony do Schroniska w Przegędzy. Policja każdej zimy apeluje o czujność i empatyczną postawę wobec potrzebujących:

Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję za każdym razem, kiedy widzimy narażonych na wychłodzenie organizmu. Nie przechodźmy obojętnie obok osób znajdujących się pod wpływem alkoholu. Warto podkreślić, że policjanci reagują na każde zgłoszenie. Niejednokrotnie to właśnie jeden telefon decyduje o życiu drugiego człowieka. Przede wszystkim, przypominamy o możliwości korzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jedno kliknięcie „osoba bezdomna wymagająca pomocy” ratuje ludzkie życie. Informacje na temat placówek zajmujących się pomocą osobom bezdomnym uzyskamy pod bezpłatnym, czynnym całą dobę numerem 987.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Przetrzymywał w domu 850 działek narkotyków

MRM w Jastrzębiu organizuje zbiórkę

Do sieci wypłynęły prywatne zdjęcia Prezydenta Kuczery

Afery w Klubie Face 2 Face

850 działek narkotyków Previous post Przetrzymywał w domu 850 działek narkotyków
budowy sieci gazowej Next post Informacja dla mieszkańców Radlina w sprawie budowy sieci gazowej