Strajk i negocjacje w rybnickim szpitalu

20 lutego związkowcy z rybnickiego szpitala negocjowali z marszałkiem województwa śląskiego. Dziś te rozmowy będą kontynuowane.

Na 24 lutego jest zaplanowany bezterminowy strajk w sprawie podwyżek w Wojewódzkim Szpitalu nr 3 w Rybniku. Zaś wczoraj odbyły się rozmowy z marszałkiem województwa śląskiego. Jak mówił Piotr Rajman, przewodniczący „Solidarności”, po rozmowach w urzędzie marszałkowskim:

Strajku nie odwołujemy, ale chcemy rozmawiać. Naszym celem jest wzrost płac, który obiecywano nam w 2018 roku. Zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie przygotowań do bezterminowej akcji strajkowej.

Rozmowy będą kontynuowane dzisiaj. Marszałek Jakub Chełstowski ma nadzieję, że ich przebieg wypadnie pozytywnie.

Na etatach w szpitalu pracuje 1300 osób

Pracownicy szpiatal domagają się podwyżek w wysokości ok. 400 zł. 13 lutego odbył się strajk ostrzegawczy. Wzięło w nim udział ponad 700 pracowników. Rozmowy z dyrekcją (17 i 18 lutego) nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.

Śląsko-dąbrowska Solidarność informuje:

Zgodnie z zapowiedziami strony związkowej, w trakcie bezterminowego strajku rybnicki szpital ma pracować w trybie świątecznego dyżuru, co oznacza, że placówka będzie przyjmowała tylko najciężej chorych pacjentów, natomiast poradnie przyszpitalne nie zostaną otwarte.

Zdjęcie: MOZ NSZZ Solidarność WSS nr. 3 w Rybniku

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post Ulica Rudzka zostanie zamknięta na 8 miesięcy
Next post Maks i Dinopowieśći coraz bliżej