Strajk i negocjacje w rybnickim szpitalu

20 lutego związkowcy z rybnickiego szpitala negocjowali z marszałkiem województwa śląskiego. Dziś te rozmowy będą kontynuowane.

Na 24 lutego jest zaplanowany bezterminowy strajk w sprawie podwyżek w Wojewódzkim Szpitalu nr 3 w Rybniku. Zaś wczoraj odbyły się rozmowy z marszałkiem województwa śląskiego. Jak mówił Piotr Rajman, przewodniczący „Solidarności”, po rozmowach w urzędzie marszałkowskim:

Strajku nie odwołujemy, ale chcemy rozmawiać. Naszym celem jest wzrost płac, który obiecywano nam w 2018 roku. Zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie przygotowań do bezterminowej akcji strajkowej.

Rozmowy będą kontynuowane dzisiaj. Marszałek Jakub Chełstowski ma nadzieję, że ich przebieg wypadnie pozytywnie.

Na etatach w szpitalu pracuje 1300 osób

Pracownicy szpiatal domagają się podwyżek w wysokości ok. 400 zł. 13 lutego odbył się strajk ostrzegawczy. Wzięło w nim udział ponad 700 pracowników. Rozmowy z dyrekcją (17 i 18 lutego) nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.

Śląsko-dąbrowska Solidarność informuje:

Zgodnie z zapowiedziami strony związkowej, w trakcie bezterminowego strajku rybnicki szpital ma pracować w trybie świątecznego dyżuru, co oznacza, że placówka będzie przyjmowała tylko najciężej chorych pacjentów, natomiast poradnie przyszpitalne nie zostaną otwarte.

Zdjęcie: MOZ NSZZ Solidarność WSS nr. 3 w Rybniku

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post Ulica Rudzka zostanie zamknięta na 8 miesięcy
Next post Maks i Dinopowieśći coraz bliżej

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds