W rybnickim szpitalu będzie strajk

Na 13 lutego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku związki zawodowe zaplanowały jednodniowy strajk. Potrwa on od godz. 7.00 do 19.00.

Strajk będzie polegał na tym, że pracownicy nie będą wykonywać swoich codziennych obowiązków. Jest to powrót do żądań płacowych z połowy ubiegłego roku. Minął już okres zawieszenia akcji strajkowej, która była wstrzymana po podpisaniu częściowego porozumienia w 2018 roku. Wtedy ustalono, iż podwyżka wyniesie 1200 zł. Rozłożono ją jednak na 3 raty: wypłacono 500 złotych, potem 300, a zostało 400 zł podwyżki.

Jak mówi Piotr Rajman z NSZZ Solidarność w rybnickim szpitalu:

Związki zawodowe są w stanie zrezygnować z tej kwoty, jeśli dyrekcja zgodzi się na podwyższenie płacy wszystkim pracownikom o kwotę wzrostu płacy minimalnej, czyli o 350 złotych.

Np. wynagrodzenia z tytułu umów cywilno-prawnych wzrosły od 20% do 70%. Pracownicy mają więc wrażenie, że pieniądze są, ale tylko dla wybranych. Stąd decyzja o strajku, który ma być ostrzeżeniem.

Protest pracowników szpitala ma odbywać się bez zagrożenia dla pacjentów. Będą wykonane planowane operacje i zabiegi ostre. Pracować będzie pediatria i oddział udarowy.

MOZ NSZZ Solidarność WSS nr. 3 w Rybniku informuje na swoim FB:

„Informujemy, że w dniu dzisiejszym WRZ podpisała porozumienie z OZZPiP przy SP ZOZ WSS nr 3 w Rybniku o współpracy i wspólnych działaniach w ramach sporów zbiorowych. Obie strony będą współpracować w ramach osiągnięcia celu, jakim jest na chwilę obecną wzrost płacy zasadniczej o kwotę wzrostu minimalnego wynagrodzenia w Polsce w danym roku!!! Apelujemy do wszystkich grup zawodowych o wzajemny szacunek i wsparcie w naszych wspólnych działaniach podczas akcji strajkowych oraz innych działań na rzecz wszystkich pracowników naszego szpitala!!!”

Źródło: radio90, Zdjęcie i informacja: MOZ NSZZ Solidarność WSS nr. 3 w Rybniku

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post Mężczyźni prowadzący gospodarstwo oskarżeni o znęcanie się nad zwierzętami
Wstrząsy Next post Czerwionka-Leszczyny instaluje aparatury do rejestrowania zjawisk sejsmicznych

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds