Sposób na śmieci? (Nie) Podrzucaj na bloki

Tego ranka pewien mężczyzna postanowił znaleźć sposób na śmieci. Podrzucił je do kontenerów jednej z czerwieńskich wspólnot mieszkaniowych. Sprawa została zgłoszona do straży miejskiej. Dlaczego?

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


(Nie) podrzucaj śmieci

Dziś o godzinie 7:30 pod jeden z śmietników należących do wspólnoty mieszkaniowej podjechał ciemny Hyundai. Na nagraniu z monitoringu widać wyraźnie, że mężczyzna podjeżdża specjalnie pod ten kontener. Po chwili wysiada i wyjmuje z bagażnika worki, które umieszcza w kontenerze. Pewnie w tym miejscu zastanawiacie się co w tym złego?

Otóż czujni mieszkańcy zareagowali na sytuację i sprawdzili co obcy mężczyzna wkłada do śmietnika.

Nie mamy problemu jeśli ktoś przechodzi i chce skorzystać z naszych kontenerów. Jako mieszkańcy staramy się segregować śmieci i to jest jedyny warunek jaki chcielibyśmy by był zachowany. I tak wszyscy za śmieci płacimy.

mówi jeden z mieszkańców, który zauważył sytuację

Za takich płacimy wszyscy

Okazało się, że do kontenera trafiły tworzywa sztuczne (tzw. plastik), a do zmieszanych trafiły dwie duże reklamówki, które nie były posegregowane. Wśród nich plastik, szkło papier a same reklamówki były wielokrotnego użytku w dość dobrym stanie. Mężczyzna zostawił również sprzęt AGD, który mógł spokojnie oddać w PSZOK.

Tutaj należy dodać, że za takie zachowanie płacimy wszyscy o czym mówi nam Michał Toman- mieszkaniec bloku a zarazem radny w Czerwionce-Leszczynach

Za takie zachowanie płacimy wszyscy jako mieszkańcy! Zmieszana, nieposegregowana frakcja kosztuje nas najwięcej. Za chwilę znów staniemy przed widmem podwyżek za wywóz odpadów a dzisiejsza sytuacja pokazuje, że wielu z nas wciąż nie rozumie problemu.

Wciąż marnujemy żywność

Co jednak zaskoczyło mieszkańców? Dwie duże reklamówki były pełne oryginalnie zapakowanego jedzenia! Pomijając już znaczący fakt niesegregowanych odpadów to marnotrawstwo jedzenia powinno być równie piętnowane. Można domniemać, że skoro dwie pełne reklamówki oryginalnie zapakowanego jedzenia pochodzą z jakiegoś sklepiku, który postanowił się pozbyć tego w dość nietypowy sposób.

Jeśli rzeczywiście okaże się, że odpady pochodzą z działalności gospodarczej to trzeba uświadomić tutaj mieszkańców, że to okradanie nas. Przedsiębiorcy od jakiegoś czasu powinni mieć zawarte umowy na wywóz odpadów, gdyż są wyłączeni z systemu gminnego. Jak widać część z nich woli wywieźć gruz do lasu, resztki jedzenia podrzucić na osiedla.

– dodaje radny Toman

Sprawa zgłoszona do straży miejskiej

Będziemy śledzić dalszy przebieg sprawy gdyż wspólnota posiada monitoring a sprawa została zgłoszona do straży miejskiej.

Za takie wybryki grozi dość wysoka grzywna. Tym bardziej, że cena za odpady irytuje już wszystkich!

Przypomnijmy, że podobne incydenty miały już miejsce. Wtedy chodziło o materiały budowlane. Pisaliśmy o tym tutaj i tutaj.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Around The Rock porwaca! Previous post Around The Rock powraca! Znamy już miejsce AKTUALIZACJA
Pierwszy turniej, pierwsze zwycięstwo Next post Pierwszy turniej, pierwsze zwycięstwo