Around The Rock powraca! Znamy już miejsce AKTUALIZACJA

Around The Rock powraca! Znamy już miejsce AKTUALIZACJA

Festiwal Muzyki Niemechanicznej, Around The Rock powraca! Odbędzie się 28 maja i zmieni miejsce.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Festiwal powstał w 2003 roku, jako mały przegląd kapel rockowych. Pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym imprezy był Grzegorz Wolny, były lider czerwieńskiego zespołu „Popiół”. W pierwszym festiwalu brało udział około 500 osób, a głównymi gwiazdami były okoliczne, bardziej znane zespoły. Miał to być festiwal promujący lokalne zespoły muzyczne, dający możliwość wystąpienia na scenie przed publicznością. Zespoły walczyły o „bilet do sławy” – zwycięzca przeglądu otrzymywał od organizatora możliwość nagrania materiału w profesjonalnym studio. „ATR” z czasem przeradzał się w imprezę o coraz większym zasięgu. Nie ograniczał się do jednego gatunku muzyki.

W swoich najlepszych latach był imprezą znaną na całą Polskę, na którą przybywali fani muzyki z całego kraju. XV edycja festiwalu była nawet dwudniowa! Obfitowała w rekordową ilość atrakcji. W 2018 r. pomyślano nawet o dzieciach i wystąpiła Arka Noego. Jednak później festiwal zaczął tracić na atrakcyjności. Można było to stwierdzić po okrojonym składzie i braku dodatkowych atrakcji, znanych z lat ubiegłych.

Wspaniała wizytówka Czerwionki-Leszczyn na chwilę zamarła, gdyż budżety jednostek organizacyjnych, w tym Miejskiego Ośrodka Kultury były rekordowo małe, dlatego po prostu nie było pieniędzy na kolejną edycję. Opisywaliśmy temat szerzej tutaj.

Nareszcie się odbędzie!

Teraz jednak festiwal powraca, o czym poinformowano już w mediach społecznościowych na profilu Around The Rock. Festiwal zmieni jednak miejsce, gdyż po (a także w trakcie) rewitalizacji parku im. Piotra Furgoła nie będzie możliwości organizowania na jego terenie imprez masowych. Jak informuje nas rzecznik Czerwionki-Leszczyn, festiwal odbędzie się w Leszczynach:

Festiwal ma odbyć się na stadionie w Leszczynach.
Jedynie tyle możemy w tej chwili przekazać, trwają rozmowy z
wykonawcami

informuje Hanna Piórecka-Nowak

Zdjęcie: Around The Rock

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.