Around The Rock porwaca!

Around The Rock powraca! Znamy już miejsce AKTUALIZACJA

Festiwal Muzyki Niemechanicznej, Around The Rock powraca! Odbędzie się 28 maja i zmieni miejsce.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Festiwal powstał w 2003 roku, jako mały przegląd kapel rockowych. Pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym imprezy był Grzegorz Wolny, były lider czerwieńskiego zespołu „Popiół”. W pierwszym festiwalu brało udział około 500 osób, a głównymi gwiazdami były okoliczne, bardziej znane zespoły. Miał to być festiwal promujący lokalne zespoły muzyczne, dający możliwość wystąpienia na scenie przed publicznością. Zespoły walczyły o „bilet do sławy” – zwycięzca przeglądu otrzymywał od organizatora możliwość nagrania materiału w profesjonalnym studio. „ATR” z czasem przeradzał się w imprezę o coraz większym zasięgu. Nie ograniczał się do jednego gatunku muzyki.

W swoich najlepszych latach był imprezą znaną na całą Polskę, na którą przybywali fani muzyki z całego kraju. XV edycja festiwalu była nawet dwudniowa! Obfitowała w rekordową ilość atrakcji. W 2018 r. pomyślano nawet o dzieciach i wystąpiła Arka Noego. Jednak później festiwal zaczął tracić na atrakcyjności. Można było to stwierdzić po okrojonym składzie i braku dodatkowych atrakcji, znanych z lat ubiegłych.

Wspaniała wizytówka Czerwionki-Leszczyn na chwilę zamarła, gdyż budżety jednostek organizacyjnych, w tym Miejskiego Ośrodka Kultury były rekordowo małe, dlatego po prostu nie było pieniędzy na kolejną edycję. Opisywaliśmy temat szerzej tutaj.

Nareszcie się odbędzie!

Teraz jednak festiwal powraca, o czym poinformowano już w mediach społecznościowych na profilu Around The Rock. Festiwal zmieni jednak miejsce, gdyż po (a także w trakcie) rewitalizacji parku im. Piotra Furgoła nie będzie możliwości organizowania na jego terenie imprez masowych. Jak informuje nas rzecznik Czerwionki-Leszczyn, festiwal odbędzie się w Leszczynach:

Festiwal ma odbyć się na stadionie w Leszczynach.
Jedynie tyle możemy w tej chwili przekazać, trwają rozmowy z
wykonawcami

informuje Hanna Piórecka-Nowak

Zdjęcie: Around The Rock

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Previous post To już 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
Next post Sposób na śmieci? (Nie) Podrzucaj na bloki