akcja lato

Trwa „Akcja Lato” w GCK w Nędzy

W Nędzy Gminne Centrum Kultury stara się zapewnić normalne wakacje w czasie epidemii. Trwa Akcja Lato. Wciąż można skorzystać z ciekawej oferty.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Trudno w to uwierzyć, ale za nami już połowa zajęć w ramach Akcji Lato z Gminnym Centrum Kultury w Nędzy. Uczestnicy podczas wspólnie spędzonego czasu wzięli udział w warsztatach pt. „Cyrkowe czary mary”.

W podróż w świat cyrku zabrali nas znakomici instruktorzy Magdalena Kelner-Papaj i Piotr Myszczyszyn. Po warsztatach kuglarskich dzieciaki  uczestniczyły w zajęciach sportowych Jump & Fun prowadzonych na trampolinach przez wykwalifikowaną instruktorkę fitness Edytę Przybyłę. Zainteresowaniem cieszyła się rodzinna wycieczka rowerowa. Trasa biegła przez leśniczówkę w Krasiejowie, Wildek i Schlossberg. Z Góry Zamkowej wróciliśmy do Nędzy. Przewodnikiem po pięknych, leśnych okolicach oraz lokalnej historii był Pan Henryk Siedlaczek.

Od 13 lipca rozpoczęły się zajęcia z cyklu „Las – survival dla dzieci”. Dzieci poznały praktyczne sposoby rozwiązywania problemów i pokonywania trudności. Poznały również swoje mocne strony zdobywając praktyczne umiejętności radzenia sobie w niecodziennej sytuacji. Była nauka i zastosowanie węzłów alpinistycznych, zjazd na tyrolce, budowa szałasów, nauka rozpalania ogniska przy pomocy krzesiwa i kory, wspinaczka na największej ściance wspinaczkowej „Chwyciarnia” w Gliwicach  oraz wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej w Nędzy oraz spotkanie z policjantem. Nad całością, bezpieczeństwem i  dyscypliną czuwali instruktorzy Michał Szewczyk, Irek Napiórkowski i pies Lara.  Przed nami kolejne dwa tygodnie Akcji Lato 2020 z GCK w Nędzy.

Zapraszamy na warsztaty wokalne pt. „Śpiewanie na polanie” – zajęcia poprowadzi Magdalena Wydryński , warsztaty taneczne „Break Dance” Mateuszem Siepetowskim, animacje z Ciocią Klocią,  rodzinny spływ kajakowy Meandrami Odry oraz na wycieczkę do Ogrodzieńca

Źródło: materiały prasowe

IMG_2627

Zdjęcie 1 z 28

17 edycja „Najciepleszego miejsca na ziem – Reggae Festiwalu” online

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

hadła szarlota Previous post Konsultacje z miłośnikami dwóch kółek
marihuana Next post 17 latka w szpitalu po zażyciu narkotyków

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds