lato

Podsumowanie Akcji Lato w GCK w Nędzy

Podczas tegorocznych wakacji w Nędzy zorganizowano mnóstwo ciekawych zajęć. Akcję Lato rozpoczynały zajęcia kuglarskie, prowadzone zamiennie przez Piotra Myszczyszyna oraz Magdalenę Kelner – Papaj. Dzieci mogły spróbować swoich sił w żonglerce, manipulacją poi, diabolo i flowerstikiem.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Liczne atrakcje

Niespodzianką dla dzieci były zabawy bańkami dymnymi i z piany.
Po podróży w świat cyrku Edyta Przybyła zabierała dzieciaki w świat trampolin na zajęcia sportowe Jump & Fun.
Kolejny tydzień był pełen wrażeń, ponieważ instruktorzy – Irek Napiórkowski oraz Michał Szewczyk zabrali uczestników do lasu, by tam uczyć technik survivalu. Dzieciaki mogły poznać swoje możliwości w terenie, zaznajomić się z zabawami survivalowymi oraz spróbowali swoich sił podczas wycieczek na ściankę wspinaczkową oraz ośrodek Wodnik. Jako podsumowanie tej części dzieci poznały zasady pierwszej pomocy.

Następne dni to muzyka, śpiew i taniec. W świat piosenki zabrała uczestników instruktorka wokalna – Magdalena Wydryńska, która nie tylko śpiewała z dziećmi na polanie, ale stworzyła z nimi ich własny utwór.
Po zajęciach wokalnych tajniki tańca, zwanego break dance pokazał Mateusz Siepetowski. Pracował na zajęciach nad świadomością ciała, rytmiką i dynamiką w ruchu.
Ostatni tydzień to zabawy z niezastąpioną „Ciocią Klocią”, czyli Moniką Kubicą – Skabą, która zabrała dzieci w świat zabaw, gier w wersji XXL, ogromnych baniek mydlanych oraz mas sensorycznych. Dzieci spróbowały swoich sił przy zawodach sportowych.

Wycieczki

Nie zabrakło wycieczek. W tym roku, 10 lipca odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy, w którym przewodnikiem po lasach i lokalnej historii był Pan Henryk Siedlaczek.
30 lipca uczestnicy odwiedzili malownicze tereny Jury Krakowsko – Częstochowskiej wraz z przewodnikiem Dawidem Wacławczykiem. Uczestnicy wycieczki autokarowej mieli okazję zwiedzić Jaskinię Głęboką w Podlesicach, Górę Zborów oraz Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu. Na koniec wszyscy mieli okazję wyszaleć się w Parku Rozrywki Ogrodzieniec, Parku Doświadczeń Fizycznych oraz przejechać się na torze saneczkowym.

Organizatorzy

Akcję Lato współtworzyła z Zespółem Gminnego Centrum Kultury w Nędzy, Gminna Biblioteka Publiczna w Nędzy, która zorganizowała Klub Malucha, Przygody Czytelnika oraz warsztaty z Fabryką Kreatywności z Kęt. Na zakończenie dzieci mogły zobaczyć Teatr Lalek Pinokio z Nowego Sącza.

Akcja Lato 2020, chociaż inna niż w zeszłych latach, była niezapomniana i obfitująca we wspaniałe wspomnienia. Gmina dziękuje wszystkim instruktorom i uczestnikom – jesteście niezastąpieni! Zapraszają na inne wydarzenia, zajęcia i warsztaty organizowane przez Gminne Centrum Kultury w Nędzy! Z nimi nie ma nudy!

Zdjęcia: Zespół Gminnego Centrum Kultury w Nędzy

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Trwa “Akcja Lato” w GCK w Nędzy

pobity 17-latek Previous post 17- latek został pobity w Dębieńsku
krew Next post Oddaj krew w Lyskach

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds