lato

Podsumowanie Akcji Lato w GCK w Nędzy

Podczas tegorocznych wakacji w Nędzy zorganizowano mnóstwo ciekawych zajęć. Akcję Lato rozpoczynały zajęcia kuglarskie, prowadzone zamiennie przez Piotra Myszczyszyna oraz Magdalenę Kelner – Papaj. Dzieci mogły spróbować swoich sił w żonglerce, manipulacją poi, diabolo i flowerstikiem.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Liczne atrakcje

Niespodzianką dla dzieci były zabawy bańkami dymnymi i z piany.
Po podróży w świat cyrku Edyta Przybyła zabierała dzieciaki w świat trampolin na zajęcia sportowe Jump & Fun.
Kolejny tydzień był pełen wrażeń, ponieważ instruktorzy – Irek Napiórkowski oraz Michał Szewczyk zabrali uczestników do lasu, by tam uczyć technik survivalu. Dzieciaki mogły poznać swoje możliwości w terenie, zaznajomić się z zabawami survivalowymi oraz spróbowali swoich sił podczas wycieczek na ściankę wspinaczkową oraz ośrodek Wodnik. Jako podsumowanie tej części dzieci poznały zasady pierwszej pomocy.

Następne dni to muzyka, śpiew i taniec. W świat piosenki zabrała uczestników instruktorka wokalna – Magdalena Wydryńska, która nie tylko śpiewała z dziećmi na polanie, ale stworzyła z nimi ich własny utwór.
Po zajęciach wokalnych tajniki tańca, zwanego break dance pokazał Mateusz Siepetowski. Pracował na zajęciach nad świadomością ciała, rytmiką i dynamiką w ruchu.
Ostatni tydzień to zabawy z niezastąpioną „Ciocią Klocią”, czyli Moniką Kubicą – Skabą, która zabrała dzieci w świat zabaw, gier w wersji XXL, ogromnych baniek mydlanych oraz mas sensorycznych. Dzieci spróbowały swoich sił przy zawodach sportowych.

Wycieczki

Nie zabrakło wycieczek. W tym roku, 10 lipca odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy, w którym przewodnikiem po lasach i lokalnej historii był Pan Henryk Siedlaczek.
30 lipca uczestnicy odwiedzili malownicze tereny Jury Krakowsko – Częstochowskiej wraz z przewodnikiem Dawidem Wacławczykiem. Uczestnicy wycieczki autokarowej mieli okazję zwiedzić Jaskinię Głęboką w Podlesicach, Górę Zborów oraz Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu. Na koniec wszyscy mieli okazję wyszaleć się w Parku Rozrywki Ogrodzieniec, Parku Doświadczeń Fizycznych oraz przejechać się na torze saneczkowym.

Organizatorzy

Akcję Lato współtworzyła z Zespółem Gminnego Centrum Kultury w Nędzy, Gminna Biblioteka Publiczna w Nędzy, która zorganizowała Klub Malucha, Przygody Czytelnika oraz warsztaty z Fabryką Kreatywności z Kęt. Na zakończenie dzieci mogły zobaczyć Teatr Lalek Pinokio z Nowego Sącza.

Akcja Lato 2020, chociaż inna niż w zeszłych latach, była niezapomniana i obfitująca we wspaniałe wspomnienia. Gmina dziękuje wszystkim instruktorom i uczestnikom – jesteście niezastąpieni! Zapraszają na inne wydarzenia, zajęcia i warsztaty organizowane przez Gminne Centrum Kultury w Nędzy! Z nimi nie ma nudy!

Zdjęcia: Zespół Gminnego Centrum Kultury w Nędzy

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Trwa “Akcja Lato” w GCK w Nędzy

pobity 17-latek Previous post 17- latek został pobity w Dębieńsku
krew Next post Oddaj krew w Lyskach