Sośnica także ogranicza wydobycie. Zakażonych przybywa w błyskawicznym tempie

Sośnica także ogranicza wydobycie. Zakażonych przybywa w błyskawicznym tempie

W Polskiej Grupie Górniczej nie dość, że trwa kryzys, to przybywa zakażonych koronawirusem. Pisaliśmy, że kopalnie Jankowice i Murcki-Staszic ograniczyły już wydobycie. Teraz zrobiła to także kopalnia Sośnica.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Koronawirus panoszy się na kopalniach PGG

Żeby ograniczyć epidemię wśród załogi nastąpi minimalne obłożenie załogi, wynikające z niezbędnych potrzeb dla bezpiecznego funkcjonowania zakładu.

Wczoraj w kopalni Sośnica na kwarantannie przebywało 110 pracowników, z czego 43 osoby miały pozytywny wynik testu. W kopalni Jankowice wczoraj odnotowano 132 osoby chore, w KWK Murcki Staszic – 94, w Ruchu Marcel – 3, a w Zakładzie Górniczych Robót Inwestycyjnych – 1.

Procedury ochronne

Spółka wprowadziła daleko posunięte procedury ochronne, takie jak ciągłe przeprowadzanie testów. Spółka uruchomiła w tym celu 4 wymazobusy. Prowadzona jest także systematyczna dezynfekcja, pomiary temperatury. Powołany został sztab kryzysowy w każdym oddziale Polskiej Grupy Górniczej.

Zdjęcie: wikipedia

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Marianna Bułka