kopalnia Sośnica

Sośnica także ogranicza wydobycie. Zakażonych przybywa w błyskawicznym tempie

W Polskiej Grupie Górniczej nie dość, że trwa kryzys, to przybywa zakażonych koronawirusem. Pisaliśmy, że kopalnie Jankowice i Murcki-Staszic ograniczyły już wydobycie. Teraz zrobiła to także kopalnia Sośnica.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Koronawirus panoszy się na kopalniach PGG

Żeby ograniczyć epidemię wśród załogi nastąpi minimalne obłożenie załogi, wynikające z niezbędnych potrzeb dla bezpiecznego funkcjonowania zakładu.

Wczoraj w kopalni Sośnica na kwarantannie przebywało 110 pracowników, z czego 43 osoby miały pozytywny wynik testu. W kopalni Jankowice wczoraj odnotowano 132 osoby chore, w KWK Murcki Staszic – 94, w Ruchu Marcel – 3, a w Zakładzie Górniczych Robót Inwestycyjnych – 1.

Procedury ochronne

Spółka wprowadziła daleko posunięte procedury ochronne, takie jak ciągłe przeprowadzanie testów. Spółka uruchomiła w tym celu 4 wymazobusy. Prowadzona jest także systematyczna dezynfekcja, pomiary temperatury. Powołany został sztab kryzysowy w każdym oddziale Polskiej Grupy Górniczej.

Zdjęcie: wikipedia

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

parking Previous post W Rybniku zamiast parkingu będzie zieleń
rowery miejskie Next post Rowery miejskie wracają do Rybnika

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds