Śmiertelny wypadek w Rybniku. Nie żyje starsza kobieta

Policjanci z rybnickiej komendy ustalają okoliczności i przyczyny tragicznego zdarzenia, do którego doszło 14 października, około godziny 19:00, na ulicy Karola Miarki. Kierujący bmw najechał na leżącą na jezdni 69-latkę. Starsza kobieta poniosła śmierć na miejscu.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego wynika, że kierujący bmw jadąc w kierunku ulicy Przemysłowej, najechał na leżącą na jezdni, tuż za przejściem dla pieszych kobietę. 69-latka poniosła śmierć na miejscu. Kierowca osobówki to 19-letni rybniczanin. Pomiar trzeźwości nie wykazał obecności alkoholu we krwi. Na czas trwania czynności na miejscu zdarzenia, ruch uliczny był całkowicie zablokowany. W konsekwencji zaistniałych okoliczności, obecny na miejscu prokurator zarządził sekcję zwłok. Rybniccy policjanci ustalają teraz szczegółowe przyczyny oraz okoliczności tragicznego wypadku, w wyniku którego życie straciła starsza kobieta.

Tego samego dnia, około godziny 18.00, na ulicy Gliwickiej kierujący renault, jadąc w kierunku Gliwic, potrącił znajdująca się na oznakowanym przejściu dla pieszych 42-latkę. Poszkodowana doznała ogólnych obrażeń ciała, dlatego pogotowie przetransportowało ją do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rybniku. Jednak, jak szczęśliwie okazało się na miejscu, życiu i zdrowiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo. Ze względu na wzmożoną częstotliwość groźnych zdarzeń drogowych, policjanci apelują o ostrożność:

Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych i zachowanie szczególnej uwagi, zwłaszcza przed przejściami dla pieszych. Apel o rozwagę kierujemy także do pieszych. Przypominamy, że jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych o tej porze roku jest brak odpowiedniej widoczności pieszych po zmroku. Przypominamy o noszeniu odblasków. Czasem wystarczy niewielki element odblaskowy, aby zostać zauważonym już z daleka. Pamiętajmy też, że na śliskiej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu. Nagłe wejście na jezdnię, nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych, może zakończyć się tragicznie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

VI kolacja międzysektorowa

Zdalne nauczanie w Czerwionce i Książenicach

Godziny dla seniora. Kto jest seniorem?

VII kolacja międzysektorowa Previous post VI kolacja międzysektorowa
warsztatownia Next post Warsztatownia Miejska