koronawirus JSW

Rośnie liczna zakażonych w kopalniach JSW.

Drastycznie rośnie liczba zakażonych w kopalniach JSW. Tylko dzisiaj w raporcie Ministerstwa Zdrowia podano 195 chorych z województwa śląskiego, z czego 190 z nich to pracownicy KWK Zofiówka, należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Jak podaje sama spółka, w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej potwierdzono 2756 przypadków zarażenia koronawirusem. W samym Pniówku jest to 1587 osób, 1135 osób w Ruchu Zofiówka, 13 w kopalni Jastrzębie-Bzie, 8 osób w kopalni Budryk i 13 w Ruchu Borynia. Na kwarantannie przebywa 212 osób.

Jest to następstwem otrzymania z laboratoriów kolejnej partii wyników testów, wykonywanych wśród załogi zakładu w ramach badań przesiewowych.

Jastrzębska Spółka Węglowa poddała badaniom swoich pracowników. Spółka całkowicie sfinansowała testy. Jak mówi wiceprezes i szef Sztabu Kryzysowego JSW:

Od JSW zależy los dziesiątków tysięcy miejsc pracy w regionie. Działamy konsekwentnie, ponieważ zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na nas ciąży

Jastrzębska Spółka Węglowa wywiązuje się z kontraktów. Transporty węgla koksowego i koksu są odprawiane na bieżąco.

Koronawirus w PGG

Nieco stabilizuje się krytyczna sytuacja w kopalniach PGG. Jak poinformowano wczoraj (5 czerwca) sytuacja stabilizuje się. W ciągu ostatniej doby odnotowano tylko jeden nowy przypadek zakażenia.

Jak poinformował rzecznik PGG, Tomasz Głogowski:

Widać wyraźny trend spadkowy. Liczba osób na kwarantannie jest mniejsza niż w ostatnich dniach, a pracownicy stopniowo wracają do pracy. Mamy już 495 ozdrowieńców, czyli osób, które przeszły koronawirusa, wyzdrowiały i wróciły do pracy

W kopalniach spółki potwierdzono 1504 przypadki zakażeń, czyli o jeden więcej niż dzień wcześniej. Głównymi ogniskami pandemii są: ruch Jankowice (671), kopalnia Sośnica (460), kopalnia Murcki-Staszic (235), ruch Bielszowice (71), ruch Marcel (17) i kopalnia Bolesław Śmiały (13). Kwarantanną objętych jest 1481 osób, wobec 1619 dzień wcześniej.

Zdjęcie: Wikipedia

Zobacz także: Koronawirus na kopalniach. Kilka słów o hejcie

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

dywany łąk kwietnych Previous post Kolorowe dywany łąk kwietnych
wytyczne koncerty Next post WHO zaktualizowała wytyczne dotyczące koncertów