konkurs rolnik

Rolniku, weź udział w konkursie!

Oddział Regionalny KRUS zaprasza wszystkich rolników do udziału w trzech konkursach, których tematem przewodnim jest bezpieczeństwo w gospodarstwie rolnym.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Konkursy skierowane są do wszystkich rolników z województwa śląskiego. Pierwszy – „Bezpieczeństwo pod kontrolą” – polega na rozpoznaniu zagrożeń we własnym gospodarstwie, a następnie wypełnieniu jednej z list kontrolnych dostępnych na stronie KRUS-u. Listy dotyczą niebezpieczeństw zawiązanych z hodowlą zwierząt, upadkami i eksploatacją maszyn. Listę należy dostarczyć do oddziału KRUS lub do placówek terenowych albo wysłać ich skany pocztą elektroniczną na adres: [email protected]. Po weryfikacji zebranych list, nastąpi drugi etap konkursu. Zadaniem dziesięciu wybranych finalistów będzie wysłanie trzech zdjęć z własnego podwórka, ukazujących bezpieczne rozwiązania wymienione w liście. Komisja wyłoni 3 zwycięzców. Konkurs trwa do 30 września 2020 r.

„Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!” – to konkurs skierowany do dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS. Zadaniem jest wymyślenie wiersza o bezpieczeństwie w gospodarstwie. W konkursie mogą brać udział dzieci w wieku 11-14 lat. Rymowanka powinna zawierać co najmniej pięć, a najwyżej kilkanaście wersów promujących prawidłowe zachowania dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Prace należy wysyłać na adres: [email protected], w temacie wpisując „Konkurs na rymowankę + imię i nazwisko dziecka”. Termin napływania prac upływa 31 sierpnia 2020 r. Na dwudziestu wybranych laureatów czekają nagrody pieniężne w wysokości 300 złotych.

Konkurs pod hasłem „Dziecko to skarb – nie powierzam ciężkich prac” to ukłon w stronę miłośników fotografii. Aby wziąć w nim udział, należy przesłać zdjęcie przedstawiające bezpieczne i kreatywne spędzanie wakacji w gospodarstwie rolnym przez całe rodziny. KRUS czeka na zgłoszenia do 4 września 2020 roku.

Więcej informacji o konkursach uzyskać można pod nr tel.: 34 378 85 19 lub wysyłając wiadomość na adres: [email protected].
Źródło: KRUS

Autor: Patrycja Jędrzejewska

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Masz pomysł? Zdobądź pieniądze i Działaj Lokalnie

Boguszowickie Obiady Czwartkowe

Centrum Organizacji Pozarządowych w Rybniku

Podcast Subregionu Zachodniego cz. III Previous post Podcast Subregionu Zachodniego cz. III
Piotr Kuczera Next post Prezydent Kuczera napisał list do Ministra Zdrowia