Policjanci zatrzymali pseudokibiców

Policjanci zatrzymali pseudokibiców

Policjanci z komendy w Rybniku zatrzymali dwóch pseudokibiców miejscowej drużyny piłkarskiej. Używając siły fizycznej i gróźb pozbawienia życia, mężczyźni wymuszali od mieszkańców Rybnika pieniądze.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net


W toku postępowania policjanci zatrzymali dwóch pseudokibiców miejscowej drużyny piłkarskiej. Mężczyźni podejrzani byli o wymuszenia rozbójnicze. Używając siły fizycznej i grożąc śmiercią, wymuszali pieniądze od mieszkańców miasta. W związku z tym, we wtorek rano, funkcjonariusze zatrzymali 22- i 30-latka. Podczas przeszukania, policjanci znaleźli 25 gramów marihuany, 50 działek amfetaminy, młynki oraz ponad 6 tysięcy złotych i 50 euro. Na tym jednak nie koniec, gdyż śledczy zabezpieczyli także metalowy kastet, saperkę, nóż, toporek, kominiarkę oraz inne przedmioty mogące służyć do popełnienia przestępstwa. Podejrzani poruszali się czarnym bmw kombi. Na wniosek funkcjonariuszy i prokuratora, Sąd Rejonowy w Rybniku podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im do 12 lat więzienia.

Z posiadanych informacji wynika, że pokrzywdzonych osób z Rybnika i okolic może być więcej, dlatego prosimy o kontakt w przedmiotowej sprawie ze śledczymi z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku przy ul. Pl. Armii Krajowej 5, osobiście albo telefonicznie — numery telefonów 47 85 572 80 lub 47 85 572 55.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Unia Książenice z problemami finansowymi

Patrycja Jędrzejewska

Mieszkanka Czerwionki-Leszczyn i lokalna patriotka. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. W wolnym czasie fotografuje przyrodę i pisze.