krwi

Powiat raciborski oddał ponad 25 litrów krwi!

Wolontariusze Polska 2050 Powiat Raciborski w listopadzie 2020 wspólnie z Raciborskim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zorganizowała akcję oddawania krwi. W gminach powiatu raciborskiego w kolejne soboty miesiąca stacjonował „wampirobus”, w którym wszyscy chętni mogli podzielić się najcenniejszym darem, jakim jest krew.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Zorganizowanie tego typu wydarzeń nie jest wcale takie proste. Wolontariusze Stowarzyszenia prowadzili akcję promocyjną przed akcją -organizowali przyjazd ambulansu do poboru krwi i załatwiali wszelkie formalności potrzebne do zorganizowania tych wydarzeń.

Cenny płyn – krew

Akcja rozpoczęła się 7.11.2020 w Studziennej, gdzie na parkingu przy Kościele pw. Krzyża Świętego, do oddania krwi zgłosiło się 6 osób i zebrano 2,5 litra cennego płynu.

W kolejną sobotę 14.11. „wampirobus” zawitał do gminy Krzyżanowice, gdzie w dwóch miejscach (przy Urzędzie gminy oraz w Roszkowie przy OSP) ponad 30! osób odpowiedziało na apel i zachciało oddać krew. Zebrano ponad 10 litrów.

W ostatni weekend organizowana przez Polska 2050 Powiat Raciborski i Raciborskie Centrum Krwiodawstwa akcja przeniosła się do gminy Rudnik oraz do stolicy powiatu czyli do Raciborza. Tam, na raciborskim rynku w godzinach 8:00 -11:00 pojawiło się 25 osób gotowych podzielić się swoją krwią. Niestety z różnych przyczyn nie wszyscy mogli zostać dawcami. Bardzo pozytywny odzew spotkał wolontariuszy również w gminie Rudnik, gdzie w godzinach 11:30- 14:30 krew oddało 12 osób. Łącznie, na zakończenie akcji, w Raciborzu i Rudniku zebrano ponad 12 litrów krwi!

Cel osiągnięty!

Ambitny cel, jaki postawiło sobie stowarzyszenie wspólnie z wolontariuszami, czyli zebranie 25 litrów krwi udało się zrealizować. Łącznie w akcji wzięło udział ponad 70 osób, nie wszyscy mogli oddać krew jednak odchodząc mówili, że tym razem się nie udało, ale nie zniechęcają się i już zapowiedzieli, że podczas kolejnej akcji znowu spróbują oddać ten cenny dar.

Organizatorzy ślą ogromne podziękowania dla wolontariuszy, którzy włączyli się w organizację przedsięwzięcia: Beaty Górki, Edyty Kopacz, Ewy Orłowskiej, Kasi Krauzer. Wspólnie z liderem powiatu Marcinem Parzonką „zrobili tę robotę”. Już zapowiedzieli, że na wiosnę odbędzie się kolejna edycja akcji, bo „krwi nie da się wyprodukować, trzeba ją oddać”.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

W Gostyni polecieli w przyszłość

100 dni solidarności Previous post Dzieci nie wrócą szybko do szkół – 100 dni solidarności
testy Next post Testy przesiewowe znów na Śląsku. Pod uwagę brane są dwa warianty