sk8park

Razem zadbajmy o Bezpieczny Sk8park! Zobacz film i poznaj zasady bezpieczeństwa

Skatepark to idealne miejsce na doskonalenie trików na rolkach, BMXie czy hulajnodze. Należy jednak pamiętać, że nie jest to plac zabaw, a najważniejsze w tym miejscu jest bezpieczeństwo wszystkich użytkowników. Dlatego też Urząd Miasta Żory, we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach organizują kampanię edukacyjno-informacyjną pn. „Bezpieczny Sk8park”. Zapraszamy do obejrzenia filmu związanego z tą akcją, który powstał w Żorach.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Bezpieczny sk8park

Niestety bez zapowiadanego udziału Dawida Godźka odbędzie się dziś (poniedziałek, 3 sierpnia) finał wojewódzkiej kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. „Bezpieczny Sk8park”. Gwiazdor sportów ekstremalnych ze względu za inne zobowiązania zawodowe nie zdoła dziś dotrzeć do Żor. Zawodnika światowej czołówki MTB oraz BMX dirt można natomiast zobaczyć w specjalnym filmie promującym całą akcję. Jej celem jest zwrócenie uwagi na konieczność zachowania szczególnej ostrożności podczas korzystania ze skateparku.

Żorski skatepark cieszy się ogromną popularnością. Niestety coraz częściej otrzymujemy informacje o niebezpiecznych zachowaniach części osób z niego korzystających. Chcemy pokazać, jak bezpiecznie z niego korzystać, a także uświadamiać dzieciom i rodzicom, że to nie jest miejsce zabaw dla maluchów – podkreśla Anna Ujma, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Promocji, Kultury i Sportu. – Podejmujemy działania, by poprawić bezpieczeństwo użytkowników skateparku. Na jego terenie pojawiły się już banery i naklejki przypominające o zasadach bezpieczeństwa, a w połowie sierpnia skatepark zostanie ogrodzony barierkami – podkreśla Anna Ujma

Liczne atrajcje

Wojewódzki finał akcji „Bezpieczny Sk8park” odbędzie się w poniedziałek, o godz. 16:00 w żorskim skateparku na terenie Parku Cegielnia. Młodzi adepci sportów ekstremalnych będą mogli wziąć udział w warsztatach z jazdy na hulajnogach z cyklu Extreme City. Podczas wydarzenia będzie można także wziąć udział w ciekawych warsztatach i konkursach z nagrodami oraz odwiedzić stanowiska profilaktyczne Śląskiej Policji.

Imprezę zakończy przejazd na rolkach ulicami miasta, czyli pierwszy w tym sezonie w Polsce Nightskating. Start imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe „Green” oraz Miasto Żory zaplanowano o godzinie 19:00 z Parku Cegielnia. W związku z koniecznością dostosowania się do rygoru sanitarnego w imprezie będzie mogło wziąć udział 150 osób. Zapisy odbywają się przez wydarzenie na facebooku. Wszystkim uczestnikom zalecamy korzystanie z kasku oraz kompletu ochraniaczy. Udział w imprezie jest bezpłatny, jednak wymaga od uczestników umiejętności sprawnego poruszania się na rolkach.

Kampania „Bezpieczny Sk8park” objęła swoim zasięgiem całe województwo śląskie. Do przedsięwzięcia organizowanego przez Urząd Miasta Żory i Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach włączyło się ponad 20 miejscowości z całego Śląska, na terenie których znajdują się skateparki. We wszystkich z nich, punktualnie o godz. 16:00 rozpoczną się wydarzenia, których celem jest promowanie zasad bezpiecznego korzystania ze skateparków.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory.

Film można zobaczyć tutaj.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

“Bezpieczny sk8park” – akcja w Rybniku i Czerwionce-Leszczynach

Bezpieczne “Lato w mieście” w żorskim MOK-u

Podcast Subregionu Zachodniego- Mateusz Marcol

Podcast Subregionu Zachodniego cz.II

wrócą do odnowionej szkoły Previous post Uczniowie z Jastrzębia wrócą do odnowionej szkoły
zostań testerem dino gadżetów Next post Zostań testerem Dino Gadżetów!