Bezpieczne “Lato w mieście” w żorskim MOK-u

Bezpieczne “Lato w mieście” w żorskim MOK-u

W Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach uczestnicy półkolonii spotkali się z policjantami w ramach tegorocznej edycji akcji „Lato w mieście”. Mundurowi informowali najmłodszych o elementarnych zasadach bezpieczeństwa, instruując m.in. w jaki sposób prawidłowo powiadamiać służby ratunkowe za pomocą numeru alarmowego.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
lokalsi.net


28 lipca z dziećmi spotkali się asp. Krzysztof Nieszporek oraz dzielnicowi – mł. asp. Mariusz Małek i mł. asp. Witold Lisiak z miejscowej komendy. Policjanci zwrócili uwagę na ryzykowne sytuacje na podwórku, w podróży, nad wodą – wszędzie tam, gdzie najmłodsi mogą zmierzyć się z niebezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku. Ostrzegając przed nieznajomymi i radząc, jak postąpić w przypadku zagrożenia, mundurowi uczulili kolonistów na sytuacje zagrożenia, które z pozoru mogą wydawać się atrakcyjne i nieszkodliwe.

Spotkanie było także powiązane z akcją „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, skierowaną zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych, w trosce o bezpieczeństwo osób spędzających czas wolny nad wodą.

Z żorskimi policjantami spotkało się ponad 40 dzieci. Prelekcja na temat bezpieczeństwa odbyła się z uwzględnieniem reżimu sanitarnego.

Autor: Patrycja Jędrzejewska

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Dni otwarte w Krainie Górnej Odry

Co będzie z miasteczkiem Twinpigs w Żorach?

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.