Bezpieczne „Lato w mieście” w żorskim MOK-u

Bezpieczne „Lato w mieście” w żorskim MOK-u

W Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach uczestnicy półkolonii spotkali się z policjantami w ramach tegorocznej edycji akcji „Lato w mieście”. Mundurowi informowali najmłodszych o elementarnych zasadach bezpieczeństwa, instruując m.in. w jaki sposób prawidłowo powiadamiać służby ratunkowe za pomocą numeru alarmowego.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

28 lipca z dziećmi spotkali się asp. Krzysztof Nieszporek oraz dzielnicowi – mł. asp. Mariusz Małek i mł. asp. Witold Lisiak z miejscowej komendy. Policjanci zwrócili uwagę na ryzykowne sytuacje na podwórku, w podróży, nad wodą – wszędzie tam, gdzie najmłodsi mogą zmierzyć się z niebezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku. Ostrzegając przed nieznajomymi i radząc, jak postąpić w przypadku zagrożenia, mundurowi uczulili kolonistów na sytuacje zagrożenia, które z pozoru mogą wydawać się atrakcyjne i nieszkodliwe.

Spotkanie było także powiązane z akcją „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, skierowaną zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych, w trosce o bezpieczeństwo osób spędzających czas wolny nad wodą.

Z żorskimi policjantami spotkało się ponad 40 dzieci. Prelekcja na temat bezpieczeństwa odbyła się z uwzględnieniem reżimu sanitarnego.

Autor: Patrycja Jędrzejewska

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Dni otwarte w Krainie Górnej Odry

Co będzie z miasteczkiem Twinpigs w Żorach?

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl