lato w mieście

Bezpieczne „Lato w mieście” w żorskim MOK-u

W Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach uczestnicy półkolonii spotkali się z policjantami w ramach tegorocznej edycji akcji „Lato w mieście”. Mundurowi informowali najmłodszych o elementarnych zasadach bezpieczeństwa, instruując m.in. w jaki sposób prawidłowo powiadamiać służby ratunkowe za pomocą numeru alarmowego.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


28 lipca z dziećmi spotkali się asp. Krzysztof Nieszporek oraz dzielnicowi – mł. asp. Mariusz Małek i mł. asp. Witold Lisiak z miejscowej komendy. Policjanci zwrócili uwagę na ryzykowne sytuacje na podwórku, w podróży, nad wodą – wszędzie tam, gdzie najmłodsi mogą zmierzyć się z niebezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku. Ostrzegając przed nieznajomymi i radząc, jak postąpić w przypadku zagrożenia, mundurowi uczulili kolonistów na sytuacje zagrożenia, które z pozoru mogą wydawać się atrakcyjne i nieszkodliwe.

Spotkanie było także powiązane z akcją „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, skierowaną zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych, w trosce o bezpieczeństwo osób spędzających czas wolny nad wodą.

Z żorskimi policjantami spotkało się ponad 40 dzieci. Prelekcja na temat bezpieczeństwa odbyła się z uwzględnieniem reżimu sanitarnego.

Autor: Patrycja Jędrzejewska

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Dni otwarte w Krainie Górnej Odry

Co będzie z miasteczkiem Twinpigs w Żorach?

trucizna Previous post Uwaga, trucizna! W Niedobczycach i Kamieniu ktoś truje psy
najpiękniejsza domówka Next post Pol’and’Rock Festival – trwa najpiękniejsza domówka świata

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds