“Bezpieczny sk8park” – akcja w Rybniku i Czerwionce-Leszczynach

“Bezpieczny sk8park” – akcja w Rybniku i Czerwionce-Leszczynach

W poniedziałek, 3 sierpnia, w godzinach od 16 do 17:30 w pumptracku przy ul Rudzkiej w Rybniku oraz skateparku przy ulicy Juliusza Słowackiego w Czerwionce-Leszczynach odbędzie się akcja “Bezpieczny sk8park”.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
lokalsi.net


Akcja „Bezpieczny Sk8park” została zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Jak informuje rybnicka policja:

W jednym dniu w kilkudziesięciu miastach województwa Śląskiego, przy udziale lokalnej policji i samorządów przeprowadzone zostaną zajęcia mające na celu przybliżenie zasad bezpiecznego korzystania z tego typu obiektów sportowych

Odbędą się konkursy i zabawy, skierowane na naukę o bezpiecznym korzystaniu ze skateparków, pumptrucków oraz innych miejsc przystosowanych do jazdy na hulajnogach, rowerach, czy deskorolkach.

Jak mówią organizatorzy, do najczęstszych przyczyn wypadków na skateparku należą:

  • nieprzystosowany do wyczynowej jazdy sprzęt,
  • brawura i brak umiejętności,
  • brak odpowiedniego wyposażenia takiego jak kask czy ochraniacze,
  • dzieci bez opieki, które nieświadome niebezpieczeństwa poruszają się między rozpędzonymi i wykonującymi ewolucje użytkownikami obiektu.

Identyczne akcje w tym samym czasie odbędą się na terenie innych miast aglomeracji śląskiej.

Zobacz także: Więcej policyjnych patroli w Raciborzu

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.