sk8park

„Bezpieczny sk8park” – akcja w Rybniku i Czerwionce-Leszczynach

W poniedziałek, 3 sierpnia, w godzinach od 16 do 17:30 w pumptracku przy ul Rudzkiej w Rybniku oraz skateparku przy ulicy Juliusza Słowackiego w Czerwionce-Leszczynach odbędzie się akcja „Bezpieczny sk8park”.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Akcja „Bezpieczny Sk8park” została zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Jak informuje rybnicka policja:

W jednym dniu w kilkudziesięciu miastach województwa Śląskiego, przy udziale lokalnej policji i samorządów przeprowadzone zostaną zajęcia mające na celu przybliżenie zasad bezpiecznego korzystania z tego typu obiektów sportowych

Odbędą się konkursy i zabawy, skierowane na naukę o bezpiecznym korzystaniu ze skateparków, pumptrucków oraz innych miejsc przystosowanych do jazdy na hulajnogach, rowerach, czy deskorolkach.

Jak mówią organizatorzy, do najczęstszych przyczyn wypadków na skateparku należą:

  • nieprzystosowany do wyczynowej jazdy sprzęt,
  • brawura i brak umiejętności,
  • brak odpowiedniego wyposażenia takiego jak kask czy ochraniacze,
  • dzieci bez opieki, które nieświadome niebezpieczeństwa poruszają się między rozpędzonymi i wykonującymi ewolucje użytkownikami obiektu.

Identyczne akcje w tym samym czasie odbędą się na terenie innych miast aglomeracji śląskiej.

Zobacz także: Więcej policyjnych patroli w Raciborzu

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

MZK Jastrzębie Previous post W autobusach MZK Jastrzębie tylko przednim wejściem
tragiczny finał Next post Tragiczny finał poszukiwań zaginionego z Lysek

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds