„Bezpieczny sk8park” – akcja w Rybniku i Czerwionce-Leszczynach

„Bezpieczny sk8park” – akcja w Rybniku i Czerwionce-Leszczynach

W poniedziałek, 3 sierpnia, w godzinach od 16 do 17:30 w pumptracku przy ul Rudzkiej w Rybniku oraz skateparku przy ulicy Juliusza Słowackiego w Czerwionce-Leszczynach odbędzie się akcja „Bezpieczny sk8park”.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Akcja „Bezpieczny Sk8park” została zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Jak informuje rybnicka policja:

W jednym dniu w kilkudziesięciu miastach województwa Śląskiego, przy udziale lokalnej policji i samorządów przeprowadzone zostaną zajęcia mające na celu przybliżenie zasad bezpiecznego korzystania z tego typu obiektów sportowych

Odbędą się konkursy i zabawy, skierowane na naukę o bezpiecznym korzystaniu ze skateparków, pumptrucków oraz innych miejsc przystosowanych do jazdy na hulajnogach, rowerach, czy deskorolkach.

Jak mówią organizatorzy, do najczęstszych przyczyn wypadków na skateparku należą:

  • nieprzystosowany do wyczynowej jazdy sprzęt,
  • brawura i brak umiejętności,
  • brak odpowiedniego wyposażenia takiego jak kask czy ochraniacze,
  • dzieci bez opieki, które nieświadome niebezpieczeństwa poruszają się między rozpędzonymi i wykonującymi ewolucje użytkownikami obiektu.

Identyczne akcje w tym samym czasie odbędą się na terenie innych miast aglomeracji śląskiej.

Zobacz także: Więcej policyjnych patroli w Raciborzu

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl