Powrót do szkół po wakacjach. Co się zmieni?

Powrót do szkół po wakacjach. Co się zmieni?

Premier Morawiecki ogłosił decyzję o nauce po wakacjach. Od początku września dzieci i młodzież wracają do szkoły, a od października studenci wracają na uczelnie.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
lokalsi.net


Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dziś:

Od początku września dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie.

Szef rządu był gościem “Rozmowy Dnia” Radia Łódź i TVP3 Łódź. W wyemitowanej rozmowie premier zapewnił, że Polsce nie grozi po raz drugi zamknięcie gospodarki z powodu pandemii koronawirusa. Zapowiedział też powrót uczniów do szkół i studentów na uczelnie od początku nowego roku szkolnego i akademickiego.

Jak będzie wyglądała szkoła po wakacjach?

Jak dodał, nawet gdyby jesienią koronawirus zaatakował ponowne, to “mamy dużo więcej doświadczeń i nie zamierzamy zamykać gospodarki w takim stopniu, jak do tej pory”.

Będą obostrzenia, zachęcam do dystansowania się, do dezynfekcji i mycia częstszego rąk i do noszenia maseczek – zaapelował premier.

Ze względu na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa stacjonarne nauczanie w szkołach i na uczelniach w Polsce zostało zawieszone 12 marca. Szkoły miały obowiązek nauczania na odległość.

Zobacz także: Świadczenie „Dobry Start” dla uczniów.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Fot. Kancelaria Premiera

Źródło: Onet.pl

Klaudia Garbacz

Mieszkanka Czerwionki-Leszczyn. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajmuje się nauczaniem i tłumaczeniem na język angielski i włoski. Aktywnie działa jako wolontariusz w rejonie powiatu rybnickiego.