plac zabaw

Plac zabaw w Niedobczycach zdewastowany!

Dopiero nowiutki plac zabaw, w parku im. Czempiela w Niedobczycach, został oddany do użytku, a już został zdewastowany. Piotr Kuczera skomentował sprawę w mediach społecznościowych.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Nowoczesny plac zabaw

Jeszcze w tym miesiącu do dyspozycji małych rybniczan oddano nowoczesny plac zabaw, który powstał na terenie parku im. Henryka Czempiela. Jak z dumą chwalił się Urząd Miasta:

Wykonane w parku prace objęły budowę placu zabaw dla dzieci wraz z urządzeniami zabawowymi, ogrodzeniem i bezpośrednią zielenią towarzyszącą

Parkowa inwestycja w Niedobczycach pochłonęła z miejskiego budżetu kwotę rzędu 198 276,00 zł. Na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej wykonała ją wybrana w przetargu firma FIOR Sp. z o.o. z Wrocławia. Niestety, mieszkańcy nie nacieszyli się nią zbyt długo.

Dewastacja placu zabaw

W krótkim czasie po oddaniu placu zabaw do użytku, ktoś go zniszczył.

Prezydent Rybnika skomentował wandalizm na swoim Facebooku:

Głupota, bandytyzm, wandalizm…brak słów na osobę, która zniszczyła nowy plac zabaw w parku im. Czempiela w Niedobczycach. Po dwóch tygodniach od oddania placu do użytku:
– wyłamane przęsło
– wyrwana huśtawka typu konik
– skradziona poręcz
– zerwana linia pozwalająca utrzymać równowagę
Reagujmy, zgłaszajmy, dbajmy o nasze wspólne dobro!

Rybnik ma w planach (w ramach rewitalizacji parku) przebudowę muszli koncertowej z amfiteatrem z budową zaplecza, które będzie obejmowało pomieszczenia dla artystów i toalety publiczne. Przy muszli koncertowej znajdować ma się scena, która posiada niezależne zadaszenie. Miasto ubiega się w tej kwestii o dofinansowanie.

Jednak czasem pewnie wszyscy się zastanawiają, cy warto cokolwiek robić. Komu „przeszkadzał” plac zabaw?

Zdjęcia: FB Piotra Kuczery

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Prezydent Kuczera napisał list do Ministra Zdrowia

Pozarządowa kolacja w Rybniku

Kierowca opla miał ponad promil alkoholu

Żorskie Dni Rodziny Previous post VII Żorskie Dni Rodziny
ankieta Next post Ankieta, nt. lokalnych zagrożeń społecznych w Żorach

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds