Pościg za Rybniczaninem

Kierowca volkswagena nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowicach prowadzili pościg, do którego ruszyła również rybnicka grupa SPEED.

Sprawca to 41 – letni Rybniczanin. Jechał z dużą prędkością, łamiąc przepisy drogowe. Był pod wpływem środków odurzających. Został zatrzymany i obezwładniony na parkingu w Mszanej.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem. Na Osiedlu Południe, policjanci zauważyli volkswagena passata, którego kierowca na widok radiowozu zaczął uciekać. Ruszyli więc za nim. Kierowca nie reagował na sygnały uprzywilejowania – dźwiękowe i świetlne. Jak informuje policja:

Pościg prowadzony był ulicami Boguszowic, następnie Wodzisławską, na autostradę A1, w kierunku przejścia granicznego z Czechami.

Policjanci z rybnickiej grupy „Speed ” dołączyli do pościgu. Na wysokości Miejsca Obsługi Podróży w Mszanej kierowca zjechał nagle w kierunku parkingu. Tam zablokowano wyjazd, a stróże prawa z grupy „Speed” obezwładnili i zatrzymali kierowcę.

Mężczyzna był trzeźwy, jednak badanie narkotestem wykazało, że 41 – latek kierował pod wpływem środków odurzających. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu do 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce prokurator.

Niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem, za które grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Poza tym, sąd będzie nakładał bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do nawet 15 lat.

Źródło i zdjęcie: slaska.policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować?

Wybuch gazu w Radlinie Previous post Wybuch gazu w Radlinie
Next post Rondo przy autostradzie A1 w Dębieńsku. Kiedy doczekamy się jego uporządkowania?

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds