Pościg za Rybniczaninem

Kierowca volkswagena nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowicach prowadzili pościg, do którego ruszyła również rybnicka grupa SPEED.

Sprawca to 41 – letni Rybniczanin. Jechał z dużą prędkością, łamiąc przepisy drogowe. Był pod wpływem środków odurzających. Został zatrzymany i obezwładniony na parkingu w Mszanej.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem. Na Osiedlu Południe, policjanci zauważyli volkswagena passata, którego kierowca na widok radiowozu zaczął uciekać. Ruszyli więc za nim. Kierowca nie reagował na sygnały uprzywilejowania – dźwiękowe i świetlne. Jak informuje policja:

Pościg prowadzony był ulicami Boguszowic, następnie Wodzisławską, na autostradę A1, w kierunku przejścia granicznego z Czechami.

Policjanci z rybnickiej grupy „Speed ” dołączyli do pościgu. Na wysokości Miejsca Obsługi Podróży w Mszanej kierowca zjechał nagle w kierunku parkingu. Tam zablokowano wyjazd, a stróże prawa z grupy „Speed” obezwładnili i zatrzymali kierowcę.

Mężczyzna był trzeźwy, jednak badanie narkotestem wykazało, że 41 – latek kierował pod wpływem środków odurzających. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu do 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce prokurator.

Niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem, za które grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Poza tym, sąd będzie nakładał bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do nawet 15 lat.

Źródło i zdjęcie: slaska.policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować?

Wybuch gazu w Radlinie Previous post Wybuch gazu w Radlinie
Next post Rondo przy autostradzie A1 w Dębieńsku. Kiedy doczekamy się jego uporządkowania?