porozumienie

Porozumienie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rybniku

Nad Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym nr 3 w Rybniku od dłuższego czasu krążą „czarne chmury”. Mówiło się już o zamknięciu pediatrii, teraz o kardiologii. Szpital poinformował jednak, że jest porozumienie na oddziale kardiologii.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku wręczyła swoim lekarzom wypowiedzenia warunków pracy i płacy. Wielu z nich zapowiadało, że nowych propozycji płacowych nie przyjmie i odejdzie. Było wielkie ryzyko, że od 1 kwietnia zabraknie tam personelu medycznego.

Jest porozumienie!

Jednak szpital poinformował, iż nie spełniły się czarne scenariusze. Jak przekonuje Ewa Fica, dyrektor WSS nr 3:

Zostaje z nami cały zespół kardiologii. Bardzo się cieszę i jednocześnie dziękuję im za profesjonalne podejście do rozmów. Czuliśmy na sobie dużą odpowiedzialność, bo w czasie pandemii leczymy przecież pacjentów z całego regionu (…)

Teraz wszyscy mogą być spokojni. Leczymy dalej

Nowy ordynator

Jest jednak pewna zmiana. Nowym ordynatorem oddziału będzie dr Marcin Szozda. Od 1 kwietnia zastąpi on na tym stanowisku dr. Wojciecha Kreisa. Jak mówi dyrektor szpitala:

Nowemu ordynatorowi życzę wielu sukcesów w pracy i nie mam wątpliwości, że to doskonały wybór. Zresztą wynika on ze wskazania lekarzy pracujących na tym oddziale, bo to oni wybrali go na to stanowisko. Natomiast doktorowi Kreisowi bardzo dziękuję za dotychczasową pracę w naszym szpitalu

Rybnicka kardiologia od początku 2021 roku przyjęła około 380 pacjentów, wykonano 300 zabiegów. Na oddziale jest 28 łóżek, a o pacjentów dba 20 pielęgniarek i oddziałowa. W pracowni hemodynamiki pracują dodatkowo cztery pielęgniarki i tyle samo techników.

Źródło i zdjęcie: WSS nr 3 w Rybniku

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Szpital w Rybniku dostał prawie 100 tys. złotych

Narodowy Spis Powszechny Previous post Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
„Pilot F-16” Next post Marcin Modrzewski – „Pilot F-16” – RECENZJA