KWK Jankowice

Coraz więcej chorych na kopalni Jankowice

Napięta sytuacja w PGG pogarsza się coraz bardziej. Rośnie liczba zakażeń koronawirusem w kopalni Jankowice. Wczoraj w całym PGG liczba zarażonych wyniosła 77 osób, z czego w samych Jankowicach – 74.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Ostatnio pisaliśmy, gdy bilans w całej spółce wynosił 35 osób. Spółka już i tak ma poważne problemy i walczy z kryzysem. Wczoraj liczba zarażonych wynosiła 77 osób. W samych Jankowicach potwierdzono 74 przypadków, natomiast ponad 600 osób znajduje się na kwarantannie. Te liczby cały czas rosną, gdyż od piątku dociera do pracowników wymazobus.

Na kopalni do 3 maja ograniczono wydobycie do minimum z powodu licznych zachorowań, kwarantanny i wysokiej absencji, spowodowanej koronawirusem. Wprowadzono minimalne obłożenie załogi, wynikające z niezbędnych potrzeb dla bezpiecznego funkcjonowania kopalń. Do pracy dziennie przychodzi ok. 1,2 tys. osób z 3 000 osób.

Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej tak tłumaczy decyzję:

Zdrowie pracowników oraz ich bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Chcemy maksymalnie obniżyć ryzyko zachorowań wśród pracowników i sprawić, by po okresie epidemii zakłady mogły normalnie i bezpiecznie funkcjonować. Kopalnie wrócą do pracy w przewidzianym terminie

Spółka zapewnia, iż wkażdym oddziale PGG działa sztab kryzysowy, który na bieżąco koordynuje działania związane z zapewnieniem pracownikom bezpieczeństwa. Wprowadzono także szereg procedur ochronnych, takich jak dzienne pomiary temperatury, czy dezynfekcja najbardziej newralgicznych miejsc.

Liczba zakażonych i objętych kwarantanną zmienia się dynamicznie.

Zdjęcie: Radio 90

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wybory COVID-19 Previous post [DEBATA] Bojkot wyborów to biała flaga dla Polski
Juliusz Next post Juliusz z funduszy norweskich? Rybnik może otrzymać 12 mln