Policja poszukuje podejrzanego o usiłowanie gwałtu

Rybnicka prokuratura pozwoliła na opublikowanie zdjęcia z monitoringu, którego kamery zarejestrowały podejrzewanego o usiłowanie gwałtu na kobiecie. Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach pod nadzorem rybnickiej prokuratury powadzą śledztwo w tej sprawie. Policja dąży do ustalenia tożsamości mężczyzny. W związku z tym wszystkie osoby, które mogą pomóc w identyfikacji sprawcy, proszone są o kontakt z komendą.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Według ustaleń, które udało się nakreślić podczas czynności, do zdarzenia doszło 05.12.2020 roku, około godziny 20:30. Nieznany mężczyzna w wieku około 35-45 lat, w rejonie targowiska miejskiego w Czerwionce-Leszczynach przy ulicy 3 Maja, poprzez użycie siły fizycznej wobec pokrzywdzonej, usiłował doprowadzić do obcowania płciowego. Policja podaje rysopis podejrzanego o usiłowanie gwałtu:

Mężczyzna w wieku około 35-45 lat, sylwetka normalna, posługiwał się poprawną polszczyzną. Miał na sobie w kurtkę w kratę szaro-czarną, z ciemnym kapturem obszytym futerkiem, spodnie koloru ciemnego, buty typu adidas. Pod kurtką bluza bądź sweter koloru czerwonego, na głowie czapka z daszkiem – granatowa lub niebieska marki „Nike”. Na twarzy brak zarostu. Mężczyzna najprawdopodobniej utykał na jedną nogę. Z miejsca zdarzenia mężczyzna zabrał torbę podróżną kobiety. Torba koloru czarnego z wstawkami czerwonymi po bokach. Podejrzany oddalił się w kierunku ulicy 3 Maja, a następnie w pobliskie bloki. W torbie znajdowały się dwa swetry, spodnie pokrzywdzonej oraz portfel. Ostatni przedmiot został odnaleziony jednak w rejonie banku przy ulicy Furgoła.

Jeżeli ktokolwiek rozpozna mężczyznę, którego wizerunek widoczny jest na zdjęciach z kamer monitoringu, powinien skontaktować się z dyżurnym Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach pod nr tel. 47 85 577 10 lub śledczymi pod nr tel. 47 85 577 24. Wszelkie pomocne informacje można przesyłać także drogą mailową na adres: [email protected]

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Policja przejęła narkotyki w Rudzie Śląskiej

Będą podwyżki za śmieci. Kiedy? Co na to radni?

szczepienia na COVID-19 Previous post Szczepienia na COVID-19 dla personelu placówek medycznych – w żorskim szpitalu
Next post MOSiR Żory zaprasza na naukę jazdy na łyżwach