„Podziel się krwią w wakacje” i uratuj życie

„Podziel się krwią w wakacje” i uratuj życie

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach przeprowadza akcję „Podziel się krwią w wakacje”, w którą zaangażował się Śląski Związek Gmin i Powiatów.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
lokalsi.net


Celem akcji jest uzupełnienie zapasów krwi, które ze względu na czas wakacji i trwającą epidemię, znacząco się zmniejszyły. Podczas trwania inicjatywy zostaną zorganizowane mobilne punkty poboru krwi w wybranych gminach województwa śląskiego.

W ramach akcji zaplanowano pobór krwi w następujących miejscach:

  • 16 sierpnia, niedziela – Siewierz, Rynek, godz. 10.00-14.00,
  • 18 sierpnia, wtorek – Kalety, przy restauracji Gościnna, godz. 10.00-14.00,
  • 18 sierpnia, wtorek – Siemianowice Śląskie, przy urzędzie miasta, godz. 10.00-14.00.

Organizatorzy na bieżąco aktualizują harmonogram, a cały kalendarz pobrań dostępny jest tutaj.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zachęca do dołączania się do inicjatywy:

„W ramach akcji jest też możliwość zorganizowania dodatkowej akcji krwiodawstwa w gminie, która nie została uwzględniona w powyższym harmonogramie i kalendarzu – w tej sprawie należy kontaktować się z przedstawicielem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, tj. działem organizacji i marketingu – tel. 32 20 87 441, e-mail: [email protected] Krwiodawcą może być każda zdrowa osoba, która w ostatnim czasie nie podróżowała do innych krajów i nie miała kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem lub objętą kwarantanną. Krew i jej składniki mogą oddawać osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów. Stan zdrowia krwiodawcy powinien odpowiadać wymaganiom zdrowotnym, aby pobranie krwi nie wywołało ujemnych skutków dla jego stanu zdrowia lub stanu zdrowia przyszłego biorcy.”

Krew można także oddawać od poniedziałku do piątku, przez całe wakacje, w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, przy ulicy Raciborskiej 15.

Źródło: RCKiK w Katowicach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Antoni Kidyński