Podpisano umowę na przebudowę Bohaterów Warszawy

Podpisano umowę na przebudowę Bohaterów Warszawy

W Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim podpisano umowę na realizację kolejnej powiatowej inwestycji drogowej współfinansowanej ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Modernizacja ul. Bohaterów Warszawy w Rydułtowach

W Starostwie Powiatowym podpisano umowę na realizację kolejnej inwestycji drogowej. Jest to modernizacja ul. Bohaterów Warszawy w Rydułtowach.

Wykonawca

Wykonawcą odpowiedzialnym za realizację zadania jest wyłoniona w przetargu firma Auto Trans Asfalty sp. z o.o. z Gierałtowic. Zakres inwestycji obejmuje przebudowę odcinka o długości prawie 1,2 km od ul. Plebiscytowej w kierunku Radlina, w tym wykonanie nawierzchni jezdni z mieszanek mineralno – bitumicznych, a także chodników i wjazdów z kostki brukowej betonowej oraz przebudowę odwodnienia drogi i wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Zgodnie z umową, którą w obecności m.in. burmistrza Rydułtów Marcina Połomskiego oraz dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Tomasza Wójcika, podpisali starosta Leszek Bizoń, wicestarosta Tadeusz Skatuła oraz szef firmy Piotr Jojko, drogowcy mają czas na wykonanie zadania do połowy listopada. Przekazanie placu budowy zaplanowano na przyszły tydzień.

Koszty

Warto zwrócić uwagę na to, że koszt przedsięwzięcia to aż 2,7 mln złotych. Fundusz Dróg Samorządowych sfinansuje połowę inwestycji z dotacji. Drugą połowę pokryją z własnych budżetów samorządy Powiatu Wodzisławskiego i Miasta Rydułtowy.

Więcej w lokalsi.net

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Zdjęcie i źródło: Powiat Wodzisławski

Klaudia Garbacz

Mieszkanka Czerwionki-Leszczyn. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajmuje się nauczaniem i tłumaczeniem na język angielski i włoski. Aktywnie działa jako wolontariusz w rejonie powiatu rybnickiego.