na policjanta

Oszukiwali metodą „na policjanta”. Zostali zatrzymani

Rudzka policja zatrzymała członków grupy oszukującej seniorów metodą „na policjanta”. Mężczyźni „wpadli”, gdy chcieli odebrać od 79-latka 30 000 zł. Wcześniej oszukali innego seniora, który wydał im 23 złote monety warte 160 tys. zł. Grozi im do 8 lat więzienia.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Ofiarami oszustów padały starsze osoby

Mężczyźni są odpowiedzialni za kilka przestępstw na terenie Rudy Śląskiej, w której wspólnie z innymi osobami dokonywali oszustw metodą „na policjanta”. W trakcie zatrzymania mieli odebrać od starszego rudzianina 30 tys. złotych, które rzekomo były pomocne w złapaniu oszustów bankowych. Tydzień wcześniej tą samą metodą oszukali 75-latka z Rudy Śląskiej, który przekazał fałszywemu policjantowi 23 złote monety, warte blisko 160 tys. złotych.

Żerowali na naiwności

Jeden z zatrzymanych mężczyzn wmówił rudzianinowi, że jako policjant musi zabrać na chwilę monety, aby wykonać specjalistyczne zdjęcia 3D. Po wyjściu z mieszkania zniknął, a senior nie odzyskał już swojej cennej kolekcji. Tego typu oszustw jest więcej, a śledczy z rudzkiej komendy zbierają kolejne dowody przeciwko tej grupie.

Fałszywi „kurierzy”

Czterej zatrzymani w sprawie mężczyźni to mieszkańcy Zabrza i Bytomia, w wieku 28, 18, 17 i 16 lat. Policjanci ustalili, że sprawcy odgrywali rolę „kurierów”, którzy podając się za policjantów, odbierali od seniorów pieniądze. Śledczy i rudzki prokurator wnioskowali do sądu o tymczasowe aresztowanie sprawców. W czwartek rudzki sąd przychylił się do wniosku, a 28,18 i 17-latek trafili do aresztu na 3 miesiące. Czwartym z grupy jako nieletnim zajmie się sąd rodzinny.

Kryminalni z rudzkiej komendy zapowiadają, że sprawa ma charakter rozwojowy, a docierając do kolejnych pokrzywdzonych, zarzuty wobec sprawców będą poszerzane. Nie wykluczają również kolejnych zatrzymań.

Źródło: Śląska Policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Olimpiada Lekkoatletyczna w Wodzisławiu

Remont zameczku w Leszczynach dobiega końca

Bez kontenerów na bio w Czerwionce-Leszczynach

Podcast Subregionu Zachodniego cz. VII

Podcast Subregionu Zachodniego cz. VII Previous post Podcast Subregionu Zachodniego cz. VII
z historią w szczewikach Next post Z historią w szczewikach