Kontener na bioodpady

Bez kontenerów na bio w Czerwionce-Leszczynach

Nie będzie trzeba od 1 października posiadać dodatkowego kontenera na bioodpady w gminie Czerwionka-Leszczyny. Wszystko za sprawą nadzoru prawnego wojewody.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Jakiś czas temu informowaliśmy, że Rada Miasta w Czerwionce- Leszczynach podjęła uchwałę dotyczącą nowego regulaminu utrzymania czystości w gminie. Wprowadzono obowiązek gromadzenia odpadów biodegradowalnych w kontenerach. Kontener na bio o pojemności 120l miał zastąpić dotychczasowe worki foliowe.

W ostatnim czasie nadzór prawny wojewody zakwestionował jednak zgodność z prawem wspomnianej uchwały i ją unieważnił w całości.

Uchybienia nie dotyczyły konkretnie zamiany worków na kontenery a szeregu innych uchybień. Jednakże ponieważ nadzór stwierdził poważne uchybienia cała uchwała została uchylona.

Dla mieszkańców oznacza to przesunięcie w czasie obowiązku zakupu kontenera na bioodpady. Być może będzie to też okazja do zweryfikowania planów w tym zakresie.

Póki co nie wiadomo kiedy nowa uchwała zostanie podjęta a co najważniejsze wejdzie w życie. Można się liczyć jednak z tym, że procedowana będzie już na następnej sesji.

Całe stanowisko nadzoru można przeczytać tutaj.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Zlot food trucków Previous post Food Truck Vibes w Orzeszu
Next post Remont zameczku w Leszczynach dobiega końca

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds