Bez kontenerów na bio w Czerwionce-Leszczynach

Bez kontenerów na bio w Czerwionce-Leszczynach

Nie będzie trzeba od 1 października posiadać dodatkowego kontenera na bioodpady w gminie Czerwionka-Leszczyny. Wszystko za sprawą nadzoru prawnego wojewody.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net


Jakiś czas temu informowaliśmy, że Rada Miasta w Czerwionce- Leszczynach podjęła uchwałę dotyczącą nowego regulaminu utrzymania czystości w gminie. Wprowadzono obowiązek gromadzenia odpadów biodegradowalnych w kontenerach. Kontener na bio o pojemności 120l miał zastąpić dotychczasowe worki foliowe.

W ostatnim czasie nadzór prawny wojewody zakwestionował jednak zgodność z prawem wspomnianej uchwały i ją unieważnił w całości.

Uchybienia nie dotyczyły konkretnie zamiany worków na kontenery a szeregu innych uchybień. Jednakże ponieważ nadzór stwierdził poważne uchybienia cała uchwała została uchylona.

Dla mieszkańców oznacza to przesunięcie w czasie obowiązku zakupu kontenera na bioodpady. Być może będzie to też okazja do zweryfikowania planów w tym zakresie.

Póki co nie wiadomo kiedy nowa uchwała zostanie podjęta a co najważniejsze wejdzie w życie. Można się liczyć jednak z tym, że procedowana będzie już na następnej sesji.

Całe stanowisko nadzoru można przeczytać tutaj.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Antoni Kidyński