Oddział chirurgii dziecięcej w Rybniku zamknięty

Oddział chirurgii dziecięcej w Rybniku zamknięty

Niestety ze względu na potwierdzenie występowania koronawiusa u jednego z pracowników chirurgii dziecięcej, oddział zamknięto.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
lokalsi.net


Niedawno pisaliśmy o zamknięciu Rybnickiego SOR’u. Szpitalny oddział ratunkowy przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku został zamknięty z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z pacjentów. Szpital przeprowadza dochodzenie epidemiologiczne oraz szuka osób, które miały kontakt z osobą chorą. Pozostałych pacjentów zabezpieczą szpitale ościenne.

Zamknięto także Rybnicki oddział chirurgii dziecięcej. Powodem jest wynik pozytywny testu na koronawirusa u jednego z pracowników. Zarówno oddział ratunkowy jak i chirurgia dziecięca pozostaną zamknięte przynajmniej do czwartku 25 czerwca. Wykonano ponowne badania na obecność wirusa u wszystkich pracowników i teraz czekają oni na rezultaty. Jeśli wyniki będą negatywne to obydwa oddziały wznowią pracę już w ten czwartek.

Szpital w Rybniku będzie nadal udzielał pomocy w sytuacjach nagłych i zagrażających życiu.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Zdj. Wikipedia

Klaudia Garbacz

Mieszkanka Czerwionki-Leszczyn. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajmuje się nauczaniem i tłumaczeniem na język angielski i włoski. Aktywnie działa jako wolontariusz w rejonie powiatu rybnickiego.