64-latek tymczasowo aresztowany za składanie propozycji seksualnych 14-latkowi

64-latek tymczasowo aresztowany za składanie propozycji seksualnych 14-latkowi

64-latek nakłaniał przez telefon 14-latka do czynności seksualnej. Wodzisławscy kryminalni nie czekali, aż dojdzie do spotkania i pojechali do Gdyni, by go zatrzymać. Sprawcy grozi do 2 lat więzienia.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
lokalsi.net


Wodzisławska policja otrzymała zgłoszenie od ojca 14-latka, którego syn otrzymywał telefony o charakterze seksualnym. W maju mężczyzna zaczął rozmawiać z nastolatkiem przez telefon i składać mu propozycje seksualne. Wysyłał także wiadomości tekstowe. Dążył do spotkania z chłopakiem, oferując pieniądze. Zarezerwował noclegi blisko jego domu, by się z nim spotkać.

Policjanci nie czekali aż nastolatek ulegnie naciskom 64-latka. Namierzyli mężczyznę i pojechali po niego aż do Gdyni, gdzie został zatrzymany w jednym z pensjonatów. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu zarzutów. 64-letni mieszkaniec Poznania przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

Sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Zobacz także: Sprawca dwóch rozbojów zatrzymany!

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.