Od poniedziałku las będzie otwarty!

Od poniedziałku las będzie otwarty!

Tęsknicie za zielonymi spacerami? Mamy dobrą informację. Minister środowiska – Michał Woś zakomunikował dzisiaj, że od poniedziałku zostanie zdjęty zakaz wstępu do lasów. Jednak ścieżki, parkingi, czy miejsca biwakowe nadal pozostaną zamknięte.

3.04. w związku ze stanem epidemii, wprowadzono tymczasowy zakaz wstępu do lasów i parków narodowych.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Michał Woś poinformował dzisiaj, że przedstawił rekomendację premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, by otworzyć lasy dla ludzi. Jednocześnie infrastruktura, ścieżki, parkingi, czy miejsca biwakowe w dalszym ciągu pozostaną zamknięte.

Jak tłumaczy minister:

Samo otwarcie lasów nie powoduje zdjęcia niektórych restrykcji, które będą tam obowiązywały. Nadal pozostanie zamknięta infrastruktura towarzysząca – edukacyjno-turystyczna, typu specjalne ścieżki edukacyjne czy wiaty, miejsca biwakowe, ale też parkingi. Natomiast sam wstęp do lasu będzie możliwy. Dzisiaj wicepremier Jacek Sasin mówił o terminie poniedziałkowym; jeżeli nic się nie wydarzy, to bardzo się cieszę, że ten termin poniedziałkowy rzeczywiście może być dotrzymany

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl