Nowa karetka w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku.

Nowa karetka została zakupiona dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku, dzięki środkom Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny oraz Powiatu Rybnickiego.

Jak podaje gmina, karetka to wielozadaniowy ambulans typu T, przystosowany do przewozu pacjentów na zabieg hemodializy, także tych leżących i niepełnosprawnych. Została wyposażona w wielopoziomowe nosze firmy Stryker, instalację tlenową oraz zestaw do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Koszty wyposażenia pokrył szpital, natomiast Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny oraz Starostwo Powiatowe w Rybniku przekazało na tel cel po 70.000zł.

„Zależy nam, aby tabor karetek pogotowia, który służy naszym mieszkańcom był nowoczesny i odpowiadający najwyższym normom. Dlatego przychylnie odnieśliśmy się do prośby szpitala o przyznanie środków na zakup ambulansu. Dziękuję także Radzie Miejskiej za pozytywną opinię w tej sprawie i przekazanie środków z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny” – powiedział Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

*zdjęcie pochodzi z oficjalnej strony Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny

Previous post Podsumowanie projektu „Wolontariat Wzmacnia”.
Next post Akcja oddawnia krwi.

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds