Nowa karetka w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku.

Nowa karetka została zakupiona dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku, dzięki środkom Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny oraz Powiatu Rybnickiego.

Jak podaje gmina, karetka to wielozadaniowy ambulans typu T, przystosowany do przewozu pacjentów na zabieg hemodializy, także tych leżących i niepełnosprawnych. Została wyposażona w wielopoziomowe nosze firmy Stryker, instalację tlenową oraz zestaw do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Koszty wyposażenia pokrył szpital, natomiast Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny oraz Starostwo Powiatowe w Rybniku przekazało na tel cel po 70.000zł.

„Zależy nam, aby tabor karetek pogotowia, który służy naszym mieszkańcom był nowoczesny i odpowiadający najwyższym normom. Dlatego przychylnie odnieśliśmy się do prośby szpitala o przyznanie środków na zakup ambulansu. Dziękuję także Radzie Miejskiej za pozytywną opinię w tej sprawie i przekazanie środków z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny” – powiedział Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

*zdjęcie pochodzi z oficjalnej strony Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny

Previous post Podsumowanie projektu „Wolontariat Wzmacnia”.
Next post Akcja oddawnia krwi.