Lis w centrum Leszczyn.

Mieszkańcy ulicy Krzywej w Czerwionce – Leszczynach, od dłuższego czasu zmagają się z poważnym problemem śmieciowym i niechcianym lokatorem. Jeden z mieszkańców gminy Czerwionki – Leszczyn, który na co dzień walczy o dobro zwierząt w Fundacji „Jestem Głosem Tych, Co Nie Mówią”, od dłuższego czasu usiłuje rozwiązać ten problem.

Kłopot niewywiezionych śmieci jest o tyle poważny, że zaczęły się nimi interesować lisy. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że lisy mogą przenosić wściekliznę, a będąc tak blisko domów stanowią realne zagrożenie. Nasz informator nagrał filmik, na którym bardzo wyraźnie widać niechcianego lokatora:

Posiadamy kilka zdjęć, na których wyraźnie widać, że od października problem zalegających śmieci wygląda dokładnie tak samo, mimo umieszczonej na placyku kamerki.

Jak tłumaczy nasz informator, na załączonym filmie:

Jesteśmy w centrum Leszczyn, na ulicy Krzywej. Jest to placyk gospodarczy. Tutaj, jak widzimy – lis. A jeśli lis się zbliża do ludzi, to oznacza, że może być nosicielem wścieklizny. Ja teraz od tego lisa znajduję się w odległości 4, może 5 metrów. Proszę bardzo, lis wyjadający resztki, które zostały zostawione przed śmietnikiem.

Problem jest naprawdę poważny. Taki lis, poza roznoszoną wścieklizną może zaatakować przechodzące dziecko, czy psa, nie wspominając już, o roznoszeniu tych śmieci po całym osiedlu. Dlatego bardzo apelujemy o Waszą ostrożność.

Osobnym tematem jest to, iż kontener był pusty, a śmieci zostawione prawdopodobnie z lenistwa.

Previous post Szanują tradycje i pamięć.
Next post Kaucja za plastik. Czy dojdzie do skutku?

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds