Lis w centrum Leszczyn.

Mieszkańcy ulicy Krzywej w Czerwionce – Leszczynach, od dłuższego czasu zmagają się z poważnym problemem śmieciowym i niechcianym lokatorem. Jeden z mieszkańców gminy Czerwionki – Leszczyn, który na co dzień walczy o dobro zwierząt w Fundacji „Jestem Głosem Tych, Co Nie Mówią”, od dłuższego czasu usiłuje rozwiązać ten problem.

Kłopot niewywiezionych śmieci jest o tyle poważny, że zaczęły się nimi interesować lisy. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że lisy mogą przenosić wściekliznę, a będąc tak blisko domów stanowią realne zagrożenie. Nasz informator nagrał filmik, na którym bardzo wyraźnie widać niechcianego lokatora:

Posiadamy kilka zdjęć, na których wyraźnie widać, że od października problem zalegających śmieci wygląda dokładnie tak samo, mimo umieszczonej na placyku kamerki.

Jak tłumaczy nasz informator, na załączonym filmie:

Jesteśmy w centrum Leszczyn, na ulicy Krzywej. Jest to placyk gospodarczy. Tutaj, jak widzimy – lis. A jeśli lis się zbliża do ludzi, to oznacza, że może być nosicielem wścieklizny. Ja teraz od tego lisa znajduję się w odległości 4, może 5 metrów. Proszę bardzo, lis wyjadający resztki, które zostały zostawione przed śmietnikiem.

Problem jest naprawdę poważny. Taki lis, poza roznoszoną wścieklizną może zaatakować przechodzące dziecko, czy psa, nie wspominając już, o roznoszeniu tych śmieci po całym osiedlu. Dlatego bardzo apelujemy o Waszą ostrożność.

Osobnym tematem jest to, iż kontener był pusty, a śmieci zostawione prawdopodobnie z lenistwa.

Previous post Szanują tradycje i pamięć.
Next post Kaucja za plastik. Czy dojdzie do skutku?