Leszczyński Zakątek Aktywnego Ruchu

Leszczyński Zakątek Aktywnego Ruchu

Grupa niezwykle ambitnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Czerwionce-Leszczynach, pod opieką Pani Bożeny Bierowiec – Chrustek, bierze udział w konkursie dla Szkół Podstawowych, organizowanym w ramach programu edukacyjnego „Finansoaktywni” przez Skarb Państwa – Ministra Finansów. Konkurs polega na opracowaniu projektu inwestycji realizowanej z budżetu obywatelskiego oraz przeprowadzeniu promocji swojego pomysłu.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net


Projektem uczniów jest „Leszczyński Zakątek Aktywnego Ruchu”, czyli inwestycja sportowo – rekreacyjna, ulokowana na stadionie MOSiR w Leszczynach. W projekcie inwestycji uczniowie zawarli m.in. budowę: bieżni lekkoatletycznej, pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej, boiska do koszykówki, siłowni, jak i zorganizowanie strefy relaksu złożonej z
wiat, leżaków, strefy grilla wraz z inną częścią gastronomii. Nie zapominając o młodszych mieszkańcach Leszczyn, zostanie postawiony tam plac zabaw. Dodatkowo zrealizowana miałaby być gra edukacyjna o tematyce dzielnicy Leszczyny. Większość atrakcji zawarto w amatorskiej aranżacji.

Jak tłumaczą nam uczniowie (Natalia Korus, Wiktoria Ostasiuk, Szymon Dominek:

Pomysł na inwestycje wzięliśmy ze zwyczajnego braku tego typu miejsca
wypoczynku, ulokowanego we wschodnich Leszczynach, słabej już jakości infrastruktury na stadionie MOSiR w Leszczynach oraz możliwości lepszego zagospodarowania tamtejszej przestrzeni. Dzięki naszej propozycji to miejsce mogłoby zyskać drugie życie, mieszkańcy znaleźliby swoje miejsce relaksu, a młodzież uprawiająca sport uzyskałaby możliwość trenowania na właściwych warunkach dla danej kategorii wiekowej.

Trzymamy kciuki za takie inicjatywy! Zwłaszcza, że Szkoła Podstawowa nr 3 w Czerwionce-Leszczynach już nie raz pokazała, na co ją stać, chociażby w szeroko pojętym wolontariacie i udziałem w Programie BLASK, gdzie wykazali się wielką twórczością i aktywnością.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Podsumowanie projektu “Wolontariat Wzmacnia”

Wariaci?!

Młody zespół Jastrzębskiego Węgla sięgnął po mistrzostwo

Kolędy w tym roku nie będzie

Aktualizacja e-biletu: Studencie! Pamiętaj o ulgach

Wybuch gazu w Rybniku. Są poszkodowani

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.