Leszczyński Zakątek Aktywnego Ruchu

Leszczyński Zakątek Aktywnego Ruchu

Grupa niezwykle ambitnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Czerwionce-Leszczynach, pod opieką Pani Bożeny Bierowiec – Chrustek, bierze udział w konkursie dla Szkół Podstawowych, organizowanym w ramach programu edukacyjnego „Finansoaktywni” przez Skarb Państwa – Ministra Finansów. Konkurs polega na opracowaniu projektu inwestycji realizowanej z budżetu obywatelskiego oraz przeprowadzeniu promocji swojego pomysłu.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Projektem uczniów jest „Leszczyński Zakątek Aktywnego Ruchu”, czyli inwestycja sportowo – rekreacyjna, ulokowana na stadionie MOSiR w Leszczynach. W projekcie inwestycji uczniowie zawarli m.in. budowę: bieżni lekkoatletycznej, pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej, boiska do koszykówki, siłowni, jak i zorganizowanie strefy relaksu złożonej z
wiat, leżaków, strefy grilla wraz z inną częścią gastronomii. Nie zapominając o młodszych mieszkańcach Leszczyn, zostanie postawiony tam plac zabaw. Dodatkowo zrealizowana miałaby być gra edukacyjna o tematyce dzielnicy Leszczyny. Większość atrakcji zawarto w amatorskiej aranżacji.

Jak tłumaczą nam uczniowie (Natalia Korus, Wiktoria Ostasiuk, Szymon Dominek:

Pomysł na inwestycje wzięliśmy ze zwyczajnego braku tego typu miejsca
wypoczynku, ulokowanego we wschodnich Leszczynach, słabej już jakości infrastruktury na stadionie MOSiR w Leszczynach oraz możliwości lepszego zagospodarowania tamtejszej przestrzeni. Dzięki naszej propozycji to miejsce mogłoby zyskać drugie życie, mieszkańcy znaleźliby swoje miejsce relaksu, a młodzież uprawiająca sport uzyskałaby możliwość trenowania na właściwych warunkach dla danej kategorii wiekowej.

Trzymamy kciuki za takie inicjatywy! Zwłaszcza, że Szkoła Podstawowa nr 3 w Czerwionce-Leszczynach już nie raz pokazała, na co ją stać, chociażby w szeroko pojętym wolontariacie i udziałem w Programie BLASK, gdzie wykazali się wielką twórczością i aktywnością.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Podsumowanie projektu “Wolontariat Wzmacnia”

Wariaci?!

Młody zespół Jastrzębskiego Węgla sięgnął po mistrzostwo

Kolędy w tym roku nie będzie

Aktualizacja e-biletu: Studencie! Pamiętaj o ulgach

Wybuch gazu w Rybniku. Są poszkodowani

Previous post Młody zespół Jastrzębskiego Węgla sięgnął po mistrzostwo
ciemności na Kościelnej Next post „Egipskie ciemności” na Kościelnej w Stanowicach