Leszczyński Zakątek Aktywnego Ruchu

Leszczyński Zakątek Aktywnego Ruchu

Grupa niezwykle ambitnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Czerwionce-Leszczynach, pod opieką Pani Bożeny Bierowiec – Chrustek, bierze udział w konkursie dla Szkół Podstawowych, organizowanym w ramach programu edukacyjnego „Finansoaktywni” przez Skarb Państwa – Ministra Finansów. Konkurs polega na opracowaniu projektu inwestycji realizowanej z budżetu obywatelskiego oraz przeprowadzeniu promocji swojego pomysłu.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Projektem uczniów jest „Leszczyński Zakątek Aktywnego Ruchu”, czyli inwestycja sportowo – rekreacyjna, ulokowana na stadionie MOSiR w Leszczynach. W projekcie inwestycji uczniowie zawarli m.in. budowę: bieżni lekkoatletycznej, pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej, boiska do koszykówki, siłowni, jak i zorganizowanie strefy relaksu złożonej z
wiat, leżaków, strefy grilla wraz z inną częścią gastronomii. Nie zapominając o młodszych mieszkańcach Leszczyn, zostanie postawiony tam plac zabaw. Dodatkowo zrealizowana miałaby być gra edukacyjna o tematyce dzielnicy Leszczyny. Większość atrakcji zawarto w amatorskiej aranżacji.

Jak tłumaczą nam uczniowie (Natalia Korus, Wiktoria Ostasiuk, Szymon Dominek:

Pomysł na inwestycje wzięliśmy ze zwyczajnego braku tego typu miejsca
wypoczynku, ulokowanego we wschodnich Leszczynach, słabej już jakości infrastruktury na stadionie MOSiR w Leszczynach oraz możliwości lepszego zagospodarowania tamtejszej przestrzeni. Dzięki naszej propozycji to miejsce mogłoby zyskać drugie życie, mieszkańcy znaleźliby swoje miejsce relaksu, a młodzież uprawiająca sport uzyskałaby możliwość trenowania na właściwych warunkach dla danej kategorii wiekowej.

Trzymamy kciuki za takie inicjatywy! Zwłaszcza, że Szkoła Podstawowa nr 3 w Czerwionce-Leszczynach już nie raz pokazała, na co ją stać, chociażby w szeroko pojętym wolontariacie i udziałem w Programie BLASK, gdzie wykazali się wielką twórczością i aktywnością.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Podsumowanie projektu “Wolontariat Wzmacnia”

Wariaci?!

Młody zespół Jastrzębskiego Węgla sięgnął po mistrzostwo

Kolędy w tym roku nie będzie

Aktualizacja e-biletu: Studencie! Pamiętaj o ulgach

Wybuch gazu w Rybniku. Są poszkodowani

Previous post Młody zespół Jastrzębskiego Węgla sięgnął po mistrzostwo
ciemności na Kościelnej Next post „Egipskie ciemności” na Kościelnej w Stanowicach

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds