Młody zespół Jastrzębskiego Węgla sięgnął po mistrzostwo

Team z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla znów okazał się najlepszy w stawce. Młody zespół po raz trzeci z rzędu sięgnął po tytuł najlepszej drużyny w kraju w swojej kategorii wiekowej.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


W wyniku losowania drużyna trafiła do silnej grupy z Treflem Gdańsk, AKS V LO Rzeszów oraz UMKS MOS Wola Warszawa. Już w pierwszym spotkaniu zawodnicy przełknąć musieli gorzką pigułkę, gdyż stołeczny zespół okazał się lepszy i zwyciężył po tie-breaku. Jednak jeszcze tego samego dnia młody zespół stanął naprzeciw rzeszowian – tym razem wygrana padła łupem sportowców z Jastrzębia.

Kolejne dobre informacje dotarły na Śląsk z Grudziądza, gdzie w weekend odbył się turniej finałowy o mistrzostwo Polski młodzików. Zespół rozegrał decydujące o awansie z grupy spotkanie z gdańszczanami i po raz drugi w fazie grupowej sięgnął po pełną pulę, jednocześnie zapewniając sobie promocję do kolejnej fazy rozgrywek z pierwszego miejsca w grupie.

W półfinale młody zespół z Jastrzębia walczył o w wygraną z drugą drużyną z grupy B, Lechią Tomaszów Mazowiecki, pokonując ją po tie-breaku 2:1. Następnie, wielkim finale, jastrzębska młodzież starła się z Treflem Gdańsk. Podczas gry młodzików emocje sięgały zenitu, ale drużyna pod wodzą trenera Dawida Hołdy do samego końca utrzymała nerwy na wodzy i ostatecznie to ona sięgnęła po tytuł najlepszej ekipy w Polsce w swojej kategorii wiekowej.

Skład drużyny młodzików Jastrzębskiego Węgla:

Mikołaj Stąporek, Karol Cieślik, FIlip Siekierski, Adrian Gromski, Igor Łukasik, WIktor Skulski, Maksymilian Granieczny (L), Aleksander Piksa (L), Jakub Marek, Hubert Brzostek, Patryk Pyzik, FIlip Jastrzębski, Kacper Toporowski, Michał Paszkowski

Nagrody indywidualne:

MVP turnieju: Mikołaj Stąporek
Najlepszy atakujący: WIktor Skulski
Najlepszy libero: Maksymilian Granieczny

Źródło: Jastrzębski Węgiel

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Kolędy w tym roku nie będzie

Wybuch gazu w Rybniku. Są poszkodowani

Spalone familoki. Co dalej?

Punkt Informacji MZK Previous post Aktualizacja e-biletu: Studencie! Pamiętaj o ulgach
Leszczyński Zakątek Aktywnego Ruchu Next post Leszczyński Zakątek Aktywnego Ruchu