Młody zespół Jastrzębskiego Węgla sięgnął po mistrzostwo

Team z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla znów okazał się najlepszy w stawce. Młody zespół po raz trzeci z rzędu sięgnął po tytuł najlepszej drużyny w kraju w swojej kategorii wiekowej.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


W wyniku losowania drużyna trafiła do silnej grupy z Treflem Gdańsk, AKS V LO Rzeszów oraz UMKS MOS Wola Warszawa. Już w pierwszym spotkaniu zawodnicy przełknąć musieli gorzką pigułkę, gdyż stołeczny zespół okazał się lepszy i zwyciężył po tie-breaku. Jednak jeszcze tego samego dnia młody zespół stanął naprzeciw rzeszowian – tym razem wygrana padła łupem sportowców z Jastrzębia.

Kolejne dobre informacje dotarły na Śląsk z Grudziądza, gdzie w weekend odbył się turniej finałowy o mistrzostwo Polski młodzików. Zespół rozegrał decydujące o awansie z grupy spotkanie z gdańszczanami i po raz drugi w fazie grupowej sięgnął po pełną pulę, jednocześnie zapewniając sobie promocję do kolejnej fazy rozgrywek z pierwszego miejsca w grupie.

W półfinale młody zespół z Jastrzębia walczył o w wygraną z drugą drużyną z grupy B, Lechią Tomaszów Mazowiecki, pokonując ją po tie-breaku 2:1. Następnie, wielkim finale, jastrzębska młodzież starła się z Treflem Gdańsk. Podczas gry młodzików emocje sięgały zenitu, ale drużyna pod wodzą trenera Dawida Hołdy do samego końca utrzymała nerwy na wodzy i ostatecznie to ona sięgnęła po tytuł najlepszej ekipy w Polsce w swojej kategorii wiekowej.

Skład drużyny młodzików Jastrzębskiego Węgla:

Mikołaj Stąporek, Karol Cieślik, FIlip Siekierski, Adrian Gromski, Igor Łukasik, WIktor Skulski, Maksymilian Granieczny (L), Aleksander Piksa (L), Jakub Marek, Hubert Brzostek, Patryk Pyzik, FIlip Jastrzębski, Kacper Toporowski, Michał Paszkowski

Nagrody indywidualne:

MVP turnieju: Mikołaj Stąporek
Najlepszy atakujący: WIktor Skulski
Najlepszy libero: Maksymilian Granieczny

Źródło: Jastrzębski Węgiel

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Kolędy w tym roku nie będzie

Wybuch gazu w Rybniku. Są poszkodowani

Spalone familoki. Co dalej?

Punkt Informacji MZK Previous post Aktualizacja e-biletu: Studencie! Pamiętaj o ulgach
Leszczyński Zakątek Aktywnego Ruchu Next post Leszczyński Zakątek Aktywnego Ruchu

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds