ciemności na Kościelnej

„Egipskie ciemności” na Kościelnej w Stanowicach

Mieszkańcy Stanowic alarmują nas, iż mają problem z latarniami na odcinku ul. Kościelnej w Stanowicach. Od dłuższego czasu, mimo zgłaszania awarii nie świecą latarnie przy drodze i przy cmentarzu. Jest to wyjątkowo kłopotliwe dla ludzi uczęszczających dziennie, np. do pracy. Kiedy w końcu usterka zostanie naprawiona?

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Mieszkańcy Stanowic mają poważny problem z w kółko powtarzającą się awarią oświetlenia. Nie działają latarnie przy ulicy i cmentarzu na ul. Kościelnej.

O stale powracającym problemie pisze do nas Pani Justyna:

(…)Kolejny raz powtarza się sytuacja, na odcinku ul. Kościelnej w Stanowicach (…)nie świecą latarnie przy drodze. Nie świecą też latarnie przy cmentarzu. Jest to odcinek ul. Kościelnej między numerami domów 1-22. Jest tam bardzo ciemno. Nie dość, że latarnie nie świecą to są ogromne zarośla. Chodzi tamtędy dużo ludzi do pracy i nie tylko. Jest to już kolejny raz w tym roku, kiedy te latarnie nie świecą. Proszę zainteresować się tematem. Niestety nikt z Urzędu nie reaguje na moje zgłoszenia o powracającym notorycznie problemie. Może warto pomyśleć o jakimś zagospodarowaniu tego terenu…wymianie starych latarni..

Co na to instytucje?

Mieszkańcy zgłaszali problem zarówno do Taurona, jak i do ZDiSKu. Odpowiedzi instytucji:

ZDiSK zgłosił sprawę do Taurona, który jest odpowiedzialny za ten problem. Z kolei Tauron twierdzi, że usterka została naprawiona, ale jak widać wcale tak nie jest:

Sprawa jest o tyle poważna, że jak informują mieszkańcy – jest tam strasznie ciemno, nie dość, że nie świecą latarnie to jeszcze rosną tam ogromne zarośla i stare drzewa, z których spadają gałęzie, gdy jest wiatr i deszcz. Ten odcinek jest często uczęszczany, chociażby przez pracowników firmy Tenneco czy Silesia, którzy nie mogą bezpiecznie dojechać do pracy.

Tauron w rozmowie z nami napisał, by zgłosić usterkę do Urzędu Miasta i Gminy. Umowy na obsługę oświetlenia ulicznego z firmą zawierają bowiem samorządy. Czasami zapisy wymagają, by to przedstawiciel urzędu dokonał zgłoszenia awarii.

O sprawę zapytaliśmy rzecznik Czerwionki-Leszczyn, Panią Hannę Piórecką-Nowak. Jak się dowiadujemy, DZIŚ Tauron podejmie kolejną próbę naprawy:

Dziś Tauron podejmować będzie kolejną interwencję w tym miejescu. Za każdym razem powiadamiamy spółkę. Naprawiali już kilka razy i znów dochodziło do awarii. Wczoraj pracownik ZDiSKu spotkał się, m.in. w tej sprawie z Tauronem. My również mamy nadzieję, że dziś problemy mieszkańców tej ulicy się zakończą

Trzymamy kciuki, by dziś naprawa zakończyła się sukcesem!

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Spalone familoki. Co dalej?

Młody zespół Jastrzębskiego Węgla sięgnął po mistrzostwo

Kolędy w tym roku nie będzie

Aktualizacja e-biletu: Studencie! Pamiętaj o ulgach

Leszczyński Zakątek Aktywnego Ruchu

Leszczyński Zakątek Aktywnego Ruchu Previous post Leszczyński Zakątek Aktywnego Ruchu
Żorski Budżet Obywatelski Next post Żorski Budżet Obywatelski 2021 – trwa głosowanie!