ciemności na Kościelnej

„Egipskie ciemności” na Kościelnej w Stanowicach

Mieszkańcy Stanowic alarmują nas, iż mają problem z latarniami na odcinku ul. Kościelnej w Stanowicach. Od dłuższego czasu, mimo zgłaszania awarii nie świecą latarnie przy drodze i przy cmentarzu. Jest to wyjątkowo kłopotliwe dla ludzi uczęszczających dziennie, np. do pracy. Kiedy w końcu usterka zostanie naprawiona?

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Mieszkańcy Stanowic mają poważny problem z w kółko powtarzającą się awarią oświetlenia. Nie działają latarnie przy ulicy i cmentarzu na ul. Kościelnej.

O stale powracającym problemie pisze do nas Pani Justyna:

(…)Kolejny raz powtarza się sytuacja, na odcinku ul. Kościelnej w Stanowicach (…)nie świecą latarnie przy drodze. Nie świecą też latarnie przy cmentarzu. Jest to odcinek ul. Kościelnej między numerami domów 1-22. Jest tam bardzo ciemno. Nie dość, że latarnie nie świecą to są ogromne zarośla. Chodzi tamtędy dużo ludzi do pracy i nie tylko. Jest to już kolejny raz w tym roku, kiedy te latarnie nie świecą. Proszę zainteresować się tematem. Niestety nikt z Urzędu nie reaguje na moje zgłoszenia o powracającym notorycznie problemie. Może warto pomyśleć o jakimś zagospodarowaniu tego terenu…wymianie starych latarni..

Co na to instytucje?

Mieszkańcy zgłaszali problem zarówno do Taurona, jak i do ZDiSKu. Odpowiedzi instytucji:

ZDiSK zgłosił sprawę do Taurona, który jest odpowiedzialny za ten problem. Z kolei Tauron twierdzi, że usterka została naprawiona, ale jak widać wcale tak nie jest:

Sprawa jest o tyle poważna, że jak informują mieszkańcy – jest tam strasznie ciemno, nie dość, że nie świecą latarnie to jeszcze rosną tam ogromne zarośla i stare drzewa, z których spadają gałęzie, gdy jest wiatr i deszcz. Ten odcinek jest często uczęszczany, chociażby przez pracowników firmy Tenneco czy Silesia, którzy nie mogą bezpiecznie dojechać do pracy.

Tauron w rozmowie z nami napisał, by zgłosić usterkę do Urzędu Miasta i Gminy. Umowy na obsługę oświetlenia ulicznego z firmą zawierają bowiem samorządy. Czasami zapisy wymagają, by to przedstawiciel urzędu dokonał zgłoszenia awarii.

O sprawę zapytaliśmy rzecznik Czerwionki-Leszczyn, Panią Hannę Piórecką-Nowak. Jak się dowiadujemy, DZIŚ Tauron podejmie kolejną próbę naprawy:

Dziś Tauron podejmować będzie kolejną interwencję w tym miejescu. Za każdym razem powiadamiamy spółkę. Naprawiali już kilka razy i znów dochodziło do awarii. Wczoraj pracownik ZDiSKu spotkał się, m.in. w tej sprawie z Tauronem. My również mamy nadzieję, że dziś problemy mieszkańców tej ulicy się zakończą

Trzymamy kciuki, by dziś naprawa zakończyła się sukcesem!

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Spalone familoki. Co dalej?

Młody zespół Jastrzębskiego Węgla sięgnął po mistrzostwo

Kolędy w tym roku nie będzie

Aktualizacja e-biletu: Studencie! Pamiętaj o ulgach

Leszczyński Zakątek Aktywnego Ruchu

Leszczyński Zakątek Aktywnego Ruchu Previous post Leszczyński Zakątek Aktywnego Ruchu
Żorski Budżet Obywatelski Next post Żorski Budżet Obywatelski 2021 – trwa głosowanie!

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds