Punkt Informacji MZK

Aktualizacja e-biletu: Studencie! Pamiętaj o ulgach

MZK Jastrzębie przypomina o ważnym obowiązku uczniów i studentów, którzy korzystają z ulgowych biletów komunikacji miejskiej. Aktualizacja e-biletu na rok 2020/2021 to konieczność w przypadku chęci przedłużenia przysługującej dzieciom i młodzieży ulgi.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Studenci mają czas na aktualizację biletu do końca października. Przedłużenia ulgi można dokonać rzecz jasna także po przekroczeniu obowiązujących terminów. W takim wypadku należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że do czasu aktualizacji e-biletu korzystanie z przejazdów ulgowych będzie niemożliwe.

Zasada ta obowiązuje również w Jastrzębiu-Zdroju. Choć uczniowie i studenci mogą liczyć tam na bezpłatne przejazdy, objęci są obowiązkiem aktualizacji Karty Jastrzębianina. Konsekwencją niezastosowania się do przepisów jest unieważnienie dokumentu, a co za tym idzie – obowiązek zapłaty za podróż. Z Karty Jastrzębianina korzystać mogą mieszkańcy miasta, którzy są uczniami (do 21 roku życia) oraz studentami (do 25 roku życia). Studenci medycyny mają przywilej korzystania z ulgi o rok dłużej. Aktualizację Karty Jastrzębianina można zgłaszać wyłącznie w BOK MZK, przy ul. Przemysłowej. 

Aktualizacja e-biletu możliwa jest w jastrzębskim Biurze Obsługi Klienta MZK przy ul. Przemysłowej 1, a także punkcie MZK znajdującym się w Małej Galerii przy Alei Piłsudskiego oraz na Dworcu Autobusowym w Wodzisławiu Śląskim (Galeria Karuzela).

Więcej informacji dotyczących ulg znaleźć można na stronie przewoźnika.

Źródło: MZK Jastrzębie

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Kolędy w tym roku nie będzie

Wybuch gazu w Rybniku. Są poszkodowani

Spalone familoki. Co dalej?

kolędy nie będzie Previous post Kolędy w tym roku nie będzie
Next post Młody zespół Jastrzębskiego Węgla sięgnął po mistrzostwo

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds