Punkt Informacji MZK

Aktualizacja e-biletu: Studencie! Pamiętaj o ulgach

MZK Jastrzębie przypomina o ważnym obowiązku uczniów i studentów, którzy korzystają z ulgowych biletów komunikacji miejskiej. Aktualizacja e-biletu na rok 2020/2021 to konieczność w przypadku chęci przedłużenia przysługującej dzieciom i młodzieży ulgi.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Studenci mają czas na aktualizację biletu do końca października. Przedłużenia ulgi można dokonać rzecz jasna także po przekroczeniu obowiązujących terminów. W takim wypadku należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że do czasu aktualizacji e-biletu korzystanie z przejazdów ulgowych będzie niemożliwe.

Zasada ta obowiązuje również w Jastrzębiu-Zdroju. Choć uczniowie i studenci mogą liczyć tam na bezpłatne przejazdy, objęci są obowiązkiem aktualizacji Karty Jastrzębianina. Konsekwencją niezastosowania się do przepisów jest unieważnienie dokumentu, a co za tym idzie – obowiązek zapłaty za podróż. Z Karty Jastrzębianina korzystać mogą mieszkańcy miasta, którzy są uczniami (do 21 roku życia) oraz studentami (do 25 roku życia). Studenci medycyny mają przywilej korzystania z ulgi o rok dłużej. Aktualizację Karty Jastrzębianina można zgłaszać wyłącznie w BOK MZK, przy ul. Przemysłowej. 

Aktualizacja e-biletu możliwa jest w jastrzębskim Biurze Obsługi Klienta MZK przy ul. Przemysłowej 1, a także punkcie MZK znajdującym się w Małej Galerii przy Alei Piłsudskiego oraz na Dworcu Autobusowym w Wodzisławiu Śląskim (Galeria Karuzela).

Więcej informacji dotyczących ulg znaleźć można na stronie przewoźnika.

Źródło: MZK Jastrzębie

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Kolędy w tym roku nie będzie

Wybuch gazu w Rybniku. Są poszkodowani

Spalone familoki. Co dalej?

kolędy nie będzie Previous post Kolędy w tym roku nie będzie
Next post Młody zespół Jastrzębskiego Węgla sięgnął po mistrzostwo