Aktualizacja e-biletu: Studencie! Pamiętaj o ulgach

Aktualizacja e-biletu: Studencie! Pamiętaj o ulgach

MZK Jastrzębie przypomina o ważnym obowiązku uczniów i studentów, którzy korzystają z ulgowych biletów komunikacji miejskiej. Aktualizacja e-biletu na rok 2020/2021 to konieczność w przypadku chęci przedłużenia przysługującej dzieciom i młodzieży ulgi.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Studenci mają czas na aktualizację biletu do końca października. Przedłużenia ulgi można dokonać rzecz jasna także po przekroczeniu obowiązujących terminów. W takim wypadku należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że do czasu aktualizacji e-biletu korzystanie z przejazdów ulgowych będzie niemożliwe.

Zasada ta obowiązuje również w Jastrzębiu-Zdroju. Choć uczniowie i studenci mogą liczyć tam na bezpłatne przejazdy, objęci są obowiązkiem aktualizacji Karty Jastrzębianina. Konsekwencją niezastosowania się do przepisów jest unieważnienie dokumentu, a co za tym idzie – obowiązek zapłaty za podróż. Z Karty Jastrzębianina korzystać mogą mieszkańcy miasta, którzy są uczniami (do 21 roku życia) oraz studentami (do 25 roku życia). Studenci medycyny mają przywilej korzystania z ulgi o rok dłużej. Aktualizację Karty Jastrzębianina można zgłaszać wyłącznie w BOK MZK, przy ul. Przemysłowej. 

Aktualizacja e-biletu możliwa jest w jastrzębskim Biurze Obsługi Klienta MZK przy ul. Przemysłowej 1, a także punkcie MZK znajdującym się w Małej Galerii przy Alei Piłsudskiego oraz na Dworcu Autobusowym w Wodzisławiu Śląskim (Galeria Karuzela).

Więcej informacji dotyczących ulg znaleźć można na stronie przewoźnika.

Źródło: MZK Jastrzębie

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Kolędy w tym roku nie będzie

Wybuch gazu w Rybniku. Są poszkodowani

Spalone familoki. Co dalej?

Patrycja Jędrzejewska

Mieszkanka Czerwionki-Leszczyn i lokalna patriotka. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. W wolnym czasie fotografuje przyrodę i pisze.