kontrole

Jazda autobusem w żółtej strefie

Od 10 października obszar całej Polski znalazł się w żółtej strefie epidemiologicznej, z wyłączeniem powiatów, które oznaczone zostały kolorem czerwonym. W związku z tym zmieniły się nieco zasady przewozu osób transportem publicznym.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


W autobusie komunikacji miejskiej, zgodnie z nałożonymi obostrzeniami, może przebywać tyle osób, ile wynosi 100% miejsc siedzących albo 50% wszystkich miejsc w autobusie. Wynikiem zaleceń wyrażonych w procentach jest ograniczenie do maksimum 45 osób w standardowym pojeździe, przy zachowaniu zasady „co drugie miejsce siedzące wolne”. O szczegółach obostrzeń w ogólnopolskiej żółtej strefie informuje Międzygminny Związek Komunikacyjny:

Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, nie tylko w autobusach, ale i w innych miejscach publicznych. Osoba bez maseczki jest zobowiązana okazać zaświadczenie lekarskie wskazujące na przeciwwskazania. Od sierpnia w autobusach trwają jednak kontrole, podczas których kierowców i pracowników MZK wspierają funkcjonariusze policji. W konsekwencji, za brak maseczki grozi mandat 500 zł. W egzekwowaniu tego obowiązku ma pomóc zasada wchodzenia do autobusu przednimi drzwiami, która od miesiąca obowiązuje w MZK. Co ważne, nie należy zatrzymywać się w przejściu, aby nie naruszać strefy bezpieczeństwa kierowców.

Obecna sytuacja epidemiologiczna nie powoduje, że podróż autobusem nie może być bezpieczna. Autobusy są systematycznie dezynfekowane i poddawane kontroli epidemicznej. Zakup biletu natomiast nie wymaga kontaktu ze sprzedawcą. Dzięki uruchomieniu przed miesiącem usługi „bilet na komórkę” transakcje stały się jeszcze łatwiejsze. Warto zaznaczyć, że nabyć bilet można zaledwie w 10 sekund. Szczegóły dotyczące aplikacji dostępne są na stronie internetowej www.mzkjastrzebie.com.

Źródło: MZK Jastrzębie

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Nordic walking z warsztatami fotograficznymi w Górkach Śląskich

Dziś lekcje w Książenicach – odwołane

Kolejna wygrana MKS Wodzisław

nordic walking Previous post Nordic walking z warsztatami fotograficznymi w Górkach Śląskich
informator przedsiębiorczości Next post Subregionalny Informator Przedsiębiorczości – StartUp

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds