lekcje odwołane

Dziś lekcje w Książenicach – odwołane

Dziś odwołano lekcje w Szkole Podstawowej w Książenicach. Powodem jest koronawirus. Zachorował jeden z nauczycieli. Oddział przedszkolny działa normalnie. Koronawirus dotarł także do przedszkola w Dębieńsku Wielkim.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Jak poinformowała wczoraj w mediach społecznościowych Dyrekcja Szkoły:

Z przykrością informujemy, że w sobotę w południe otrzymaliśmy informację o potwierdzonym zakażeniu SARS COV – 2 u jednego z nauczycieli.
Dyrektor natychmiast powiadomił organ prowadzący i wystąpił do Sanepidu z wnioskiem o opinię dotyczącą czasowego zawieszenia zajęć i organizacji nauki w trybie zdalnym.
We wniosku została dokładnie i szczegółowo opisana sytuacja oraz zostały zawarte listy osób z którymi osoba zakażona miała kontakt. Do tej pory Sanepid nie udzielił żadnej odpowiedzi na złożony wniosek i e-maila ponaglającego.
Proszę tę informację przyjąć z rozwagą, spokojem i zrozumieniem.
W celu zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego naszym uczniom i ich rodzinom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły, dzień jutrzejszy dla klas I-VIII jest dodatkowym dniem wolnym od nauki.
Ze względu bezpieczeństwa epidemiologicznego szkoła nie organizuje zajęć wychowawczo opiekuńczych.
Oddziały przedszkolne funkcjonują normalnie, jednakże kuchnia nie będzie gotowała obiadu, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne.
Po otrzymaniu decyzji z Sanepidu dyrektor może dalej realizować procedurę organizacji pracy szkoły. Jeżeli chodzi o informacje dotyczące ewentualnej kwarantanny uczniów i ich rodzin, to dyrektor nie ma na to żadnego wpływu, ani nie posiada informacji na ten temat. Opinia z Sanepidu będzie zawierała szczegóły dalszego postępowania dyrektora szkoły, o czym zostaniecie Państwo natychmiast powiadomieni po jej otrzymaniu. Zwracamy się z prośbą, ażeby w dniu jutrzejszym obserwować zdrowie swoich dzieci i w razie czego zgłosić się do lekarza.
Zdrowie naszych uczniów i ich rodzin jest dla nas najważniejsze, dlatego taka decyzja o dniu jutrzejszym do czasu rozstrzygnięcia sprawy w sanepidzie.
W związku z sytuacją kryzysową w naszej szkole prosimy o częste sprawdzanie wiadomości na e-dzienniku.
Życzymy Wam i sobie dużo zdrowia i jak najszybszego rozwiązania tej sytuacji kryzysowej.
Salomea Morawin i Ewa Sosnowska

Koronawirus coraz bardziej panoszy się w regionie. Na kwarantannie przebywa także młodsza grupa przedszkolna w Dębieńsku Wielkim. Zachorowały dwie osoby z personelu. Dodatkowo, rodzice zostali dziś poproszeni o nie przyprowadzanie dzieci. Dyrekcja czeka na kolejne instrukcje z sanepidu.

Życzymy wszystkim dużo zdrowia!

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Finansowanie mediów (nie)zależnych w Czerwionce-Leszczynach

zwycięstwo MKS Previous post Kolejna wygrana MKS Wodzisław
nordic walking Next post Nordic walking z warsztatami fotograficznymi w Górkach Śląskich