Inwestują w Boguszowice

Inwestują w Boguszowice

Miasto inwestuje w poprawę jakości powietrza w Boguszowicach. To główny cel inwestycji, który w dzielnicy Boguszowice-Osiedle realizuje rybnicki Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Przy unijnym wsparciu w administrowanych przez ZGM budynkach mieszkalnych mają zostać wymienione stare piece na źródła ciepła niegenerujące problemu „niskiej emisji”. Wykonane zostaną także prace termomodernizacyjne zmniejszające zapotrzebowanie budynków na energię cieplną.

Prace w bieżącym roku zrealizowano już przy ulicy Lompy 1 i 2. Wartość tych robót to 1 857 800,76 zł.

Jak informuje miasto, aktualnie trwają prace przy ulicach: Żurawia 5, Bogusławskiego 12, Bogusławskiego 14, Grażyńskiego 3, Plac Żołnierza 2, Bogusławskiego 3, Elsnera 2, Patriotów 1, Patriotów 3, Plac Żołnierza 1, Lompy 3, Lompy 4, Lompy 5, Śniadeckiego 1, Śniadeckiego 4, Patriotów 2, Czwartaków 2, Czwartaków 4, Kuboszka 1, Śniadeckiego 3, Śniadeckiego 6, Astronautów 2, Wazów 3, Lompy 12, Dr Rostka 1, Dr Rostka 2, Lompy 6, Kadetów 3, Patriotów 20, Patriotów 22, Lompy 14, Lompy 15, I Brygady 1. Planowana wartość tych robót to 33 404 203,35 zł.

Jednocześnie prowadzone są postępowania przetargowe, po rozstrzygnięciu których jeszcze w tym roku prace prowadzone mają być w budynkach przy ul. Bogusławskiego 26, Bogusławskiego 1, Patriotów 4,6,8,9,10,12 i 14, Śniadeckiego 5, Kadetów 4 i 6.

Po realizacji tych inwestycji oraz biorąc pod uwagę prace, które w Boguszowicach Osiedlu zostały zrealizowane w ubiegłych latach, będzie można powiedzieć, że większość koniecznych robót w tej dzielnicy została wykonana

mówi Artur Gliwicki, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Rybniku
Elewacje

Budynki w dzielnicy Boguszowice-Osiedle czekają nowe elewacje. Będą jasne z jednolitą kolorystyką i otrzymają estetyczne oznaczenia adresowe. Na starszych budynkach obok oznaczeń adresowych malowanych na elewacjach pojawią się linearne portrety patronów ulic z krótkimi, encyklopedycznymi biogramami. Z kolei na tych nowszych powstaną murale inspirowane twórczością Krystiana Burdy (1935-2015), rozpoznawalnego w świecie artysty z nurtu tzw. neokonstruktywimu, projektanta wzornictwa przemysłowego w Hucie Silesia.

Informacja: UM Rybnik

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.