III Leszczyniada

III Leszczyniada – wracamy aktywnie po rocznej przerwie

Po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej ograniczeniami w organizacji imprez z udziałem mieszkańców, 4 września 2021 r. odbyła się trzecia edycja „Leszczyniady”. To prawdziwe święto sportu oraz różnego rodzaju aktywności, inicjowane przez mieszkańców – dla mieszkańców. Mieliśmy do czynienia z wyjątkową synergią aktywności społecznej z gminnymi jednostkami organizacyjnymi. Efektem tych działań było pełne pozytywnych emocji rodzinne wydarzenie, na którym każdy znalazł coś dla siebie.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Ceremonia wręczenia nagród w konkursach rodzinnych

Czas zacząć intensywny dzień, czyli najpierw piłka nożna

Oficjalne rozpoczęcie 3-ciej „Leszczyniady” nastąpiło punkt o 10:00 na leszczyńskim stadionie. Prezes „Aktywnych Społecznie” Marcin Stempniak oraz Prezes Klubu Sportowego Leszczyny Tomasz Żółkiewicz wspólnie przywitali uczestników i gości, zapraszając do udziału w najróżniejszych, nie rzadko dość egzotycznych konkurencjach.

Rozpoczęła się prawdziwa piłkarska rywalizacja, która równolegle odbywała się również na terenie boiska „Orlik” w Leszczynach.

„Leszczyniada” oficjalnie rozpoczęta

Duży wybór dyscyplin w dwóch lokalizacjach

W miarę upływu czasu inicjowane były kolejne punkty programu, a mieszkańcy mieli możliwość wyboru tego, co ich najbardziej interesuje, przemieszczając się pomiędzy zlokalizowanymi blisko siebie obiektami sportowymi.

Po krótkim przedstawieniu zasad rywalizacji rozpoczęto turniej „Streetball”. Gra na wysokim poziomie. Część uczestników pamięta jeszcze pierwszą edycję „Leszczyniady”. Punkt gonił punkt, podczas gdy najmłodsi, po sąsiedzku kontynuowali piłkarskie zmagania na sztucznej nawierzchni.

Uczestnicy zmagań w Streetball’u

Ceremonie dekoracji zwycięzców

Poszczególne konkurencje stopniowo wyłaniały zwycięzców i co kilka minut rozlegał się odgłos oklasków kibiców i gratulacje dla niepokonanych. Wręczano pamiątkowe medale wykonane z drewna, dyplomy oraz szklane puchary.

Dla każdego coś miłego

„Leszczyniada” to nie tylko piłka nożna czy streetball. Zapewniono mnóstwo atrakcji zaczynając od czegoś do zjedzenia, a kończąc na efektownych pokazach sztuk walki.

Przykładem jest prezentacja kickboxingu prowadzona przez Tomasza Perlini, trenera Guardians Team. Każdy mógł spróbować swoich sił.

Nie lada atrakcją okazały się rodzinne zmagania, zorganizowane przez członków „Luxtorpedy” pod czujnym okiem Prezeski Edyty Woryny. Prawdziwym wyzwaniem okazały się puzzle „Świnka Peppa”, na których polegli nawet najlepiej przygotowani i dysponowani uczestnicy.

Specjalne pokazy oraz konkurencje zapewnili przedstawiciele OSP, którzy zostali oddelegowani do zabezpieczania imprezy.

Swoje konkurencje przeprowadzili również członkowie PTTK „Ramża”, zapewniając atrakcje, takie jak: koło fortuny, rzut piłeczką czy bulą.

Nie zabrakło dmuchańców oraz olbrzymich piłek, w których można było stoczyć prawdziwe bitwy.

W czasie wydarzenia można było skorzystać z oferty gastronomicznej. Były pyszne lody rzemieślnicze, kiełbaski, popcorn, woda oraz zimne piwo.

Arsenał Maksa, czyli ciekawostki militarne na wyciągnięcie dłoni

Już od samego początku trzeciej edycji „Leszczyniady”, dla zainteresowanych dostępna była wystawa „Arsenału Maksa”, na której zaprezentowano militaria, w tym najnowsze eksponaty z zakresu łączności. Można było tutaj połączyć przyjemne z pożytecznym: zobaczyć z bliska rzadkie eksponaty i wesprzeć akcję charytatywną.

Rybniccy mistrzowie w akcji, czyli pokaz klubu baseballowego KS Silesia

Swoją obecnością zaszczycili prawdziwi mistrzowie – sześciokrotni zdobywcy tytułu Mistrza Polski w baseballu, czyli zawodnicy KS Silesia z Rybnika. Dali pokaz swoich umiejętności oraz zaprezentowali sprzęt treningowy. Przypomnijmy, że w tym roku klub obchodził 100-lecie swojego istnienia.

Wielkie starcie gigantów, czyli mieszkańcy kontra samorządowcy

Dzięki determinacji organizatorów udało się wypełnić również ostatni z oficjalnych punktów programu trzeciej „Leszczyniady”. Równo o 15:30 rozpoczęto pierwszą połowę meczu, w którym zmierzyli się mieszkańcy i samorządowcy. Ostateczne zadecydowano o mieszanych składach. Trudno więc jednoznacznie rozstrzygnąć, kto ostatecznie zwyciężył. Wynik 7:1 pozostaje tylko wynikiem. Wszyscy są zwycięzcami, ponieważ dzięki swojej aktywności wygrywają to co najcenniejsze – zdrowie. Zarówno Burmistrz Wiesław Janiszewski, jak i Prezes Tomasz Żółkiewicz wystąpili w nietypowych dla siebie rolach – sędziów piłkarskich. Mieliśmy do czynienia z grą na wysokim poziomie i to nie tylko z powodu autentycznie wysokich wybić piłki. Piłkarze było wyjątkowo zaangażowani i zaciekle walczyli o piłkę i kolejne gole.

uczestnicy meczy tuż przed jego rozpoczęciem

III Leszczyniada to już historia, i co dalej?

Nie ustały jeszcze emocje po tegorocznej edycji „Leszczyniady”, a jej organizatorzy coraz głośniej mówią o zainicjowaniu starań o czwartą edycję. Sądząc po ogromnym zainteresowaniu wśród mieszkańców, szanse na powodzenie starań są wyjątkowo wysokie. Trzymamy kciuki!

„Aktywni Społecznie” gotowi na IV edycję „Leszczyniady”
Filmowa relacja z III „Leszczyniady”

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Leszczyniada – jeszcze więcej atrakcji

One thought on “III Leszczyniada – wracamy aktywnie po rocznej przerwie

Comments are closed.

Uniwersytet Trzeciego Wieku Previous post Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nędzy
wizerunek Next post Policja publikuje wizerunek