kalendarz

Górecki kalendarz w Nędzy

W gminie Nędza, w nakładzie 100 egzemplarzy, został właśnie wydany Górecki kalendarz na lata 2021-2022. Zawiera pamiątkowe i współczesne zdjęcia mieszkańców sołectwa.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?Gmina Nędza to z pewnością jedna z najaktywniejszych gmin, ponieważ mimo szalejącej pandemii bardzo dużo się tam dzieje. O wszystkich wspaniałych akcjach przeczytacie na naszym portalu:

„Wspomnień czas – co było i co jest. Kalendarz dwuletni Górek Śląskich”

Pomysł na wydanie kalendarza, był częścią inicjatywy kulturalnej zgłoszonej do projektu „Przystanek Kulturalny Nędza”, przez panią Mirosławę Halamę, która jest członkiem stowarzyszenia Aktywne Górczanki.

W ramach inicjatywy zorganizowano konkurs fotograficzny dla mieszkańców gminy na najciekawsze zdjęcie Górek Śląskich, na którym upamiętnione jest ważne wydarzenie, postać lub miejsce na terenie sołectwa. Uczestnicy mogli zgłaszać współczesne zdjęcia lub skany starych fotografii znalezionych w domu. Nadesłane fotografie zostały umieszczone w wydanym właśnie dwuletnim kalendarzu Górek Śląskich.
Osoby, które przysłały fotografie, mogą odebrać swój egzemplarz kalendarza w siedzibie Gminnego Centrum Kultury w Nędzy przy ul. Strażackiej 2.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020”

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post Uzyskaj darmowy dostęp do Legimi
smog covid Next post Walka z COVID-19 zamiast walki ze smogiem?