kalendarz

Górecki kalendarz w Nędzy

W gminie Nędza, w nakładzie 100 egzemplarzy, został właśnie wydany Górecki kalendarz na lata 2021-2022. Zawiera pamiątkowe i współczesne zdjęcia mieszkańców sołectwa.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?Gmina Nędza to z pewnością jedna z najaktywniejszych gmin, ponieważ mimo szalejącej pandemii bardzo dużo się tam dzieje. O wszystkich wspaniałych akcjach przeczytacie na naszym portalu:

„Wspomnień czas – co było i co jest. Kalendarz dwuletni Górek Śląskich”

Pomysł na wydanie kalendarza, był częścią inicjatywy kulturalnej zgłoszonej do projektu „Przystanek Kulturalny Nędza”, przez panią Mirosławę Halamę, która jest członkiem stowarzyszenia Aktywne Górczanki.

W ramach inicjatywy zorganizowano konkurs fotograficzny dla mieszkańców gminy na najciekawsze zdjęcie Górek Śląskich, na którym upamiętnione jest ważne wydarzenie, postać lub miejsce na terenie sołectwa. Uczestnicy mogli zgłaszać współczesne zdjęcia lub skany starych fotografii znalezionych w domu. Nadesłane fotografie zostały umieszczone w wydanym właśnie dwuletnim kalendarzu Górek Śląskich.
Osoby, które przysłały fotografie, mogą odebrać swój egzemplarz kalendarza w siedzibie Gminnego Centrum Kultury w Nędzy przy ul. Strażackiej 2.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020”

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post Uzyskaj darmowy dostęp do Legimi
smog covid Next post Walka z COVID-19 zamiast walki ze smogiem?

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds