pszczoła

„Mała pszczoła – Wielki problem” – sobotnie warsztaty w Nędzy

17 października w Zawadzie Książęcej odbyło się kolejne spotkanie w ramach inicjatywy „Mała pszczoła – Wielki problem”, zaproponowanej przez Koło Pszczelarzy Gminy Nędza. Działanie zrealizowane było w ramach projektu „Przystanek Kulturalny Nędza”.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Do udziału w warsztacie zaproszono dzieci i młodzież. Uczestnicy mieli za zadanie zaprojektować etykietki na słoik z miodem oraz elementy edukacyjnej gry planszowej o pszczołach. Prace dzieci zostaną opracowane graficznie, a następnie wydrukowane. Tak przygotowane etykiety będą umieszczane na miodach wytwarzanych w pasiekach z terenów gminy Nędza. Gra planszowa natomiast, zostanie wydana w dziesięciu egzemplarzach. Będzie można zagrać w nią m.in. w Gminnej Bibliotece lub w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy. Podczas warsztatów, uczestnicy mieli również przyjemność gościć Iwonę Kusak – animatora i opiekuna projektu, wyznaczonego z ramienia Narodowego Centrum Kultury.

Działania realizowane w ramach całej inicjatywy, mają w sposób ciekawy i twórczy przybliżyć młodemu pokoleniu tematykę fenomenu przyrodniczego, jakim są pszczoły, ich pożytku dla całego środowiska i ludzi, ważnej roli jaką pełnią w rolnictwie czy sadownictwie, a także zgubnego wpływu działalności człowieka na ich życie. Podczas każdego spotkania warsztatowego poruszane są kolejne obszary wiedzy o tych niesamowitych stworzeniach. Już za dwa tygodnie, podczas kolejnych warsztatów w ramach inicjatywy, uczestnicy poznają dokładną budowę ula pszczelego. Następnie wspólnie opracują koncepcję twórczą i pomalują razem ul.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020” .

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Plecenie wianków, slajdowisko o Ugandzie i warsztaty DIY – kolejne inicjatywy lokalne za nami

Ramża Previous post Fundacja Ramża – upadek. Co na to Burmistrz i Wicestarosta?
Dariusz Gnatowski Next post Nie żyje Dariusz Gnatowski

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds