Walka z COVID-19 zamiast walki ze smogiem?

Walka z COVID-19 zamiast walki ze smogiem?

Wojewoda Śląski – Jarosław Wieczorek zdecydował, iż straż miejska ma ograniczyć do niezbędnego minimum kontrole spalania odpadów w indywidualnych gospodarstwach domowych i skupić się na pomocy policji w walce z COVID19. Z tą decyzją nie zgadza się m.in. Prezydent Rybnika – Piotr Kuczera.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wojewoda Śląski zdecydował, że będzie mniej kontroli palenisk przez straż miejską. Zamiast tego strażnicy miejscy mają się skupić na walce z koronawirusem. Decyzja ta została wydana na podstawie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Nie tylko działacze antysmogowi są przeciwni tej decyzji. Głos w sprawie zabrał Prezydent Rybnika – Piotr Kuczera, zamieszczając w swoich mediach społecznościowych wpis:

Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski ze względu na pandemię zaleca ograniczyć kontrole pieców do jak pisze „niezbędnego minimum”.
Dla każdego co innego oznacza „niezbędne minimum”. Uznaliśmy, że w Rybnik.eu – Miasto Rybnik ze względu na wysokie zanieczyszczenie powietrza, kontrole pieców to absolutna konieczność. Dlatego Straż Miejska w Rybniku będzie nadal pracować, tak jak do tej pory, czyli reagować na każde zgłoszenie bo w przypadku Rybnika, to jest właśnie „niezbędne minimum”.

Rzecznik Wojewody Śląskiego tłumaczyła, że decyzja wojewody ma zabezpieczać funkcjonariuszy straży miejskich przed zakażeniem koronawirusem. Jednak strażnicy miejscy mają wspomagać działania policji w walce z pandemią.

Myślicie, że to dobra decyzja?

Zdjęcia z Facebooka Piotra Kuczery

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl