smog covid

Walka z COVID-19 zamiast walki ze smogiem?

Wojewoda Śląski – Jarosław Wieczorek zdecydował, iż straż miejska ma ograniczyć do niezbędnego minimum kontrole spalania odpadów w indywidualnych gospodarstwach domowych i skupić się na pomocy policji w walce z COVID19. Z tą decyzją nie zgadza się m.in. Prezydent Rybnika – Piotr Kuczera.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Wojewoda Śląski zdecydował, że będzie mniej kontroli palenisk przez straż miejską. Zamiast tego strażnicy miejscy mają się skupić na walce z koronawirusem. Decyzja ta została wydana na podstawie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Nie tylko działacze antysmogowi są przeciwni tej decyzji. Głos w sprawie zabrał Prezydent Rybnika – Piotr Kuczera, zamieszczając w swoich mediach społecznościowych wpis:

Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski ze względu na pandemię zaleca ograniczyć kontrole pieców do jak pisze „niezbędnego minimum”.
Dla każdego co innego oznacza „niezbędne minimum”. Uznaliśmy, że w Rybnik.eu – Miasto Rybnik ze względu na wysokie zanieczyszczenie powietrza, kontrole pieców to absolutna konieczność. Dlatego Straż Miejska w Rybniku będzie nadal pracować, tak jak do tej pory, czyli reagować na każde zgłoszenie bo w przypadku Rybnika, to jest właśnie „niezbędne minimum”.

Rzecznik Wojewody Śląskiego tłumaczyła, że decyzja wojewody ma zabezpieczać funkcjonariuszy straży miejskich przed zakażeniem koronawirusem. Jednak strażnicy miejscy mają wspomagać działania policji w walce z pandemią.

Myślicie, że to dobra decyzja?

Zdjęcia z Facebooka Piotra Kuczery

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

kalendarz Previous post Górecki kalendarz w Nędzy
100 dni solidarności Next post Dzieci nie wrócą szybko do szkół – 100 dni solidarności

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds