smog covid

Walka z COVID-19 zamiast walki ze smogiem?

Wojewoda Śląski – Jarosław Wieczorek zdecydował, iż straż miejska ma ograniczyć do niezbędnego minimum kontrole spalania odpadów w indywidualnych gospodarstwach domowych i skupić się na pomocy policji w walce z COVID19. Z tą decyzją nie zgadza się m.in. Prezydent Rybnika – Piotr Kuczera.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Wojewoda Śląski zdecydował, że będzie mniej kontroli palenisk przez straż miejską. Zamiast tego strażnicy miejscy mają się skupić na walce z koronawirusem. Decyzja ta została wydana na podstawie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Nie tylko działacze antysmogowi są przeciwni tej decyzji. Głos w sprawie zabrał Prezydent Rybnika – Piotr Kuczera, zamieszczając w swoich mediach społecznościowych wpis:

Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski ze względu na pandemię zaleca ograniczyć kontrole pieców do jak pisze „niezbędnego minimum”.
Dla każdego co innego oznacza „niezbędne minimum”. Uznaliśmy, że w Rybnik.eu – Miasto Rybnik ze względu na wysokie zanieczyszczenie powietrza, kontrole pieców to absolutna konieczność. Dlatego Straż Miejska w Rybniku będzie nadal pracować, tak jak do tej pory, czyli reagować na każde zgłoszenie bo w przypadku Rybnika, to jest właśnie „niezbędne minimum”.

Rzecznik Wojewody Śląskiego tłumaczyła, że decyzja wojewody ma zabezpieczać funkcjonariuszy straży miejskich przed zakażeniem koronawirusem. Jednak strażnicy miejscy mają wspomagać działania policji w walce z pandemią.

Myślicie, że to dobra decyzja?

Zdjęcia z Facebooka Piotra Kuczery

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

kalendarz Previous post Górecki kalendarz w Nędzy
100 dni solidarności Next post Dzieci nie wrócą szybko do szkół – 100 dni solidarności