Remigiusz Rączka

Sobotnie warsztaty z Remigiuszem Rączką

W ubiegłą sobotę, 14 listopada w Górkach Śląskich (gmina Nędza) zawitał dobrze znany wszystkim śląski kucharz – Remigiusz Rączka. Warsztaty kuchni regionalnej, które z założenia miały odbyć się z udziałem mieszkańców gminy, tym razem odbyły się w formie on-line za pośrednictwem Facebooka Gminnego Centrum Kultury w Nędzy.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Remigiusz Rączka, podczas transmisji na żywo, przybliżył widzom zapomniane już nieco, proste, ale bardzo smaczne przepisy kuchni śląskiej. W kameralnym składzie, razem z trójką asystujących mu mieszkańców Górek Śląskich, przyrządzono hekele, czyli śląską sałatkę śledziową, zupę żur bez żuru z kwaski z kiszonej kapusty, a na deser wyśmienite kołoczki drożdżowe a` la półfrancuskie z przepisu, mającego już ponad sto lat.

Nagranie z warsztatów dostępne jest na Facebooku GCK w Nędzy.

Przedsięwzięcie odbyło się w ramach lokalnej inicjatywy stowarzyszenia Aktywne Górczanki „Tutaj i na krańcach świata – poznaj zwyczaje poznaj kulturę” zgłoszonej do projektu „Przystanek Kulturalny Nędza” Gminnego Centrum kultury w Nędzy.

Jednym z ważniejszych założeń projektu, jest umożliwienie mieszkańcom gminy dostępu do kultury w sołectwach, gdzie dotychczas ten dostęp był ograniczony i utrudniony, a także aktywizacja tych mieszkańców i grup społecznych, które dotychczas nie angażowały się w życie kulturalne gminy. Większość z realizowanych inicjatyw odbywa się poza główną siedzibą GCK w Nędzy, m.in.: w Zawadzie Książęcej, Łęgu, Ciechowicach oraz w Górkach Śląskich. Warto dodać, że realizacja filmowa sobotnich warsztatów, jest również dziełem dwóch mieszkańców Górek Śląskich.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2020”

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Warsztaty kuchni regionalnej z Remigiuszem Rączką

klimat Previous post Jak możemy zmieniać klimat – od ogółu do szczegółu
narkotyków Next post Policja przejęła dużą ilość narkotyków

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds