Gmina Gaszowice wznawia działalność

Gmina Gaszowice wznawia działanie świetlicy

Gmina Gaszowice wznawia działanie świetlicy. Działania będą prowadzone w zupełnie innych sposób niż dotychczas. Docierać będą do drzwi podopiecznych.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Świat inny niż wcześniej

Epidemia wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19, powszechnie znaną jako koronawirus znacząca zmieniła wiele obszarów naszego codziennego życia. Wiele zmienia się także w działalności edukacyjnej i społecznej. Problemy z działaniem mają chociażby świetlice środowiskowe działające w gminach.

Świetlice w izolacji

Świetlica Profilaktyczno-Integracyjna w Gaszowicach mająca swoje filie także w Piecach, Szczerbicach, Łukowie Śląskim i Czernicy, także nie może realizować zajęć w dotychczasowej formie. Dzieci i młodzież pozostają w izolacji od swoich rówieśników, od szeroko rozumianej rodziny i swoich znajomych.

Dzieci i młodzież powinny rozwijać się w kontakcie ze swoimi rówieśnikami, nauczycielami i wychowawcami. Powinny mieć możliwość spędzania wolnego czasu w sposób inny niż przed komputerami, zwłaszcza, że wiele godzin poświęcają na realizację obowiązku szkolnego właśnie w ten sposób.

pisze Wójt Gaszowic- Paweł Bugdol

Wójt wraz z pracownikami postanowił o wznowieniu działania świetlicy. Realizacja zajęć świetlicowych jest możliwa, ale w zupełnie innej formie.


Nabór wniosków na OZE w Gaszowicach


Pracownicy zapukają do drzwi

Raz w tygodniu wychowawcy w umówionych dniach i godzinach będą dostarczali do swoich wychowanków tzw. „pakiety świetlicowe”, w których znajdą się drobne poczęstunki, upominki-nagrody za udział, materiały do proponowanych zajęć oraz instrukcje ich realizacji.

Wszystko zapakowane będzie w Bio opakowania i pozostawione albo na furtce, albo na klamce, albo na progu domu/mieszkania.

Zajęcia będą się odbywały cykliczne realizując program, który ma zainteresować młodych ludzi, dać im możliwość inspiracji do działania. Pracownicy chcą w ten sposób pomóc przejść ten trudny czas izolacji z jak najmniejszym skutkiem dla psycho-rozwoju podopiecznych.

Kontakt z dziećmi możliwy będzie wyłącznie na znaczną odległość np. przez okno lub przez zamknięte drzwi (oczywiście jak zawsze także przez tel. lub e-mail).

Wszystkie dostarczane produkty będą przygotowywane w warunkach najwyższej ostrożności sanitarnej: przy użyciu maseczek, rękawiczek jednorazowych oraz środków dezynfekcyjnych.

zapewnia Wójt

Dostawy „pakietów świetlicowych” będą realizowane wyłącznie do wychowanków.

Gmina Gaszowice wznawia działanie świetlicy a my zachęcamy do śledzenia ich pracy. Bieżące efekty pracy można będzie obserwować na profilu Facebook: Świetlica Profilaktyczno-Integracyjna w Gaszowicach oraz na stronie internetowej www.swietlica.gaszowice.pl.

fot. Świetlica Gaszowice

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Koronawirus Previous post Koronawirus w Subregionie Zachodnim [stan na 18.05]
szkoła podstawowa Next post Rybnik: nabór do szkół podstawowych

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds