wolontariuszem WOŚP

Zostań wolontariuszem WOŚP!

Trudno dać wiarę, że czas tak szybko leci. W styczniu odbędzie się już 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Sprawdź, jak łatwo zostać Wolontariuszem, także online.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Trudno wyobrazić sobie wyposażenie szpitali bez Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kto był chociaż raz, wie ile jest tam „serduszkowych” sprzętów i łóżek. Teraz także w obliczu pandemii Jurek Owsiak poprosił szpitale, aby nie zamieniały łóżek zakupionych dla oddziałów szpitalnych na łóżka dla pacjentów z COVID-19. Po tym apelu Fundacja WOŚP otrzymała ogromną ilość próśb od szpitali o zakup łóżek dla pacjentów z COVID-19. Tak jak obiecała, WOŚP zajmuje się zamówieniem i dostarczeniem potrzebnego sprzętu, o czym możemy przeczytać na ich stronie.

Zbliża się 29 finał, który ze względu na pandemię będzie inny niż zwykle. Zbieramy dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Finał WOŚP odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia, tym razem 10 stycznia. Nieprzerwana transmisja internetowa ruszy już 9 stycznia wieczorem. Głównym punktem działań WOŚP w stolicy, po rocznej przerwie, ponownie będą okolice Pałacu Kultury i Nauki.

Jak zostać Wolontariuszem?

Można to zrobić na dwa sposoby:

  • przez internet, dołączając do wybranego Sztabu i kwestujować z tekturową puszką,
  • online zakładając swoją e-Skarbonkę.

Wniosek można złożyć za pomocą strony. Jak przypomina Orkiestra:

Elektroniczne zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem – zostaniesz poinformowany o decyzji Sztabu mailowo lub w zakładce „Wiadomości” na swoim koncie iWolontariusza.

Należy także zapoznać się z regulaminem

Dokładna instrukcja:

  1. Wejdź na stronę. Pamiętaj, że osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza.
  2. Podaj dane osoby pełnoletniej. Na samym początku uzupełnij dane w celu założenia konta w bazie wolontariusza/opiekuna prawnego (imię, nazwisko, pesel, hasło, e-mail). Dane na tym etapie muszą być osoby pełnoletniej! Jeśli jesteś opiekunem prawnym, konto rejestrujesz na swoje dane, nie wolontariusza.
  3. Potwierdź rejestrację – kliknij w link. Po aktywacji można się zalogować na swoje konto.
  4. Dodaj wolontariusza. „WOLONTARIUSZ 18+” to napis, jaki zobaczysz w swoim koncie jako 1 z 3 opcji do wyboru. Teraz można przystąpić do rejestracji osoby, która chce dołączyć do Sztabu w swojej okolicy i kwestować podczas 29. Finału.
  5. Formularz osoby kwestującej. Opiekunowie właśnie tutaj podają dane niepełnoletniego wolontariusza. Trzeba przygotować zdjęcie – jego rozmiar musi być w formacie jpg i mieć minimum 600 x 800 pikseli. Jeśli zdjęcie nie będzie spełniać kryteriów, nie będziesz mógł wysłać zgłoszenia.
  6. Wybór Sztabu. Aby wybrać Sztab w swoim mieście, skorzystaj z wyszukiwarki – by wyszukać Sztab w Twojej okolicy, możesz wpisać nazwę miejscowości lub numer Sztabu (ID), jeśli go znasz. W tym miejscu możesz też wykorzystać TOKEN.
  7. Gdy wniosek zostanie rozpatrzony przez Sztab, informację zwrotną zobaczysz w swoim koncie iWolontariusza w zakładce „Wiadomości”. Powiadomienie zostanie również wysłane na adres mailowy, który podałeś przy wypełnianiu formularza. Każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.

Zdjęcie i źródło: WOŚP

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

WOŚP: Wiemy ile zebrała Czerwionka-Leszczyny

Weronika Duraj Previous post Weronika Duraj – zwyciężając dogania marzenia
Konkurs na Wolontariusza Roku Next post Konkurs na Wolontariusza Roku 2020 Subregionu Zachodniego