Zostań wolontariuszem WOŚP!

Trudno dać wiarę, że czas tak szybko leci. W styczniu odbędzie się już 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Sprawdź, jak łatwo zostać Wolontariuszem, także online.
Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.
Dziękujemy za Twoje wsparcie.
Trudno wyobrazić sobie wyposażenie szpitali bez Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kto był chociaż raz, wie ile jest tam „serduszkowych” sprzętów i łóżek. Teraz także w obliczu pandemii Jurek Owsiak poprosił szpitale, aby nie zamieniały łóżek zakupionych dla oddziałów szpitalnych na łóżka dla pacjentów z COVID-19. Po tym apelu Fundacja WOŚP otrzymała ogromną ilość próśb od szpitali o zakup łóżek dla pacjentów z COVID-19. Tak jak obiecała, WOŚP zajmuje się zamówieniem i dostarczeniem potrzebnego sprzętu, o czym możemy przeczytać na ich stronie.
Zbliża się 29 finał, który ze względu na pandemię będzie inny niż zwykle. Zbieramy dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Finał WOŚP odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia, tym razem 10 stycznia. Nieprzerwana transmisja internetowa ruszy już 9 stycznia wieczorem. Głównym punktem działań WOŚP w stolicy, po rocznej przerwie, ponownie będą okolice Pałacu Kultury i Nauki.
Jak zostać Wolontariuszem?
Można to zrobić na dwa sposoby:
- przez internet, dołączając do wybranego Sztabu i kwestujować z tekturową puszką,
- online zakładając swoją e-Skarbonkę.
Wniosek można złożyć za pomocą strony. Jak przypomina Orkiestra:
Elektroniczne zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem – zostaniesz poinformowany o decyzji Sztabu mailowo lub w zakładce „Wiadomości” na swoim koncie iWolontariusza.
Należy także zapoznać się z regulaminem
Dokładna instrukcja:
- Wejdź na stronę. Pamiętaj, że osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza.
- Podaj dane osoby pełnoletniej. Na samym początku uzupełnij dane w celu założenia konta w bazie wolontariusza/opiekuna prawnego (imię, nazwisko, pesel, hasło, e-mail). Dane na tym etapie muszą być osoby pełnoletniej! Jeśli jesteś opiekunem prawnym, konto rejestrujesz na swoje dane, nie wolontariusza.
- Potwierdź rejestrację – kliknij w link. Po aktywacji można się zalogować na swoje konto.
- Dodaj wolontariusza. „WOLONTARIUSZ 18+” to napis, jaki zobaczysz w swoim koncie jako 1 z 3 opcji do wyboru. Teraz można przystąpić do rejestracji osoby, która chce dołączyć do Sztabu w swojej okolicy i kwestować podczas 29. Finału.
- Formularz osoby kwestującej. Opiekunowie właśnie tutaj podają dane niepełnoletniego wolontariusza. Trzeba przygotować zdjęcie – jego rozmiar musi być w formacie jpg i mieć minimum 600 x 800 pikseli. Jeśli zdjęcie nie będzie spełniać kryteriów, nie będziesz mógł wysłać zgłoszenia.
- Wybór Sztabu. Aby wybrać Sztab w swoim mieście, skorzystaj z wyszukiwarki – by wyszukać Sztab w Twojej okolicy, możesz wpisać nazwę miejscowości lub numer Sztabu (ID), jeśli go znasz. W tym miejscu możesz też wykorzystać TOKEN.
- Gdy wniosek zostanie rozpatrzony przez Sztab, informację zwrotną zobaczysz w swoim koncie iWolontariusza w zakładce „Wiadomości”. Powiadomienie zostanie również wysłane na adres mailowy, który podałeś przy wypełnianiu formularza. Każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.
Zdjęcie i źródło: WOŚP

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?
Więcej w lokalsi.net
- Ostatnia wizyta studyjna Powiatowej Szkoły Lokalnych Liderów
- Zakończenie Programu BLASK 2 – odbyła się konferencja
- Darek Orłowski dołącza do Guardians Team
- Międzynarodowy Dzień Teatru w Nędzy
- Innowacyjny Rybnik